Planinarenje od Krapinskih Toplica do Zaboka

Autor: Ivana Manojlović, 4. 10. 2016.

Članovi Planinarske grupe Srednje škole Zabok sudjelovalo je  u planinarenju – hodanju od KRAPINSKIH TOPLICA do ZABOKA

27. rujna 38 učenika, članova Planinarske grupe Srednje škole Zabok sudjelovalo je  u planinarenju – hodanju od KRAPINSKIH TOPLICA do ZABOKA. Profesor Domagoj Cimperšak, kao stručno osposobljeni vodič Hrvatskog planinarskog saveza, vodio je grupu markiranim stazama Zagorskog planinarskog puta. Planiranu trasu propješačili su za 3 sata i 15  minuta.

U Krapinskim Toplicama su krenuli laganim usponom do Mauzoleja Jakoba Badla, dalje stazama uz Gornje Vino, do crkve Majke božje u Klupcima (271m n/v) te hrptom između Prosenika (zapadno), Temovca, (istočno) i Tisanić jarka na Picelj. Učenici su se veselo družili sa nastavnicima ( uz vodiča D. Cimperšaka na pohodu su bili Jasminka Sinković, Mislav Crnković i Dubravka Hržica), uživali u prekrasnim pogledima na Hrvatsko zagorje te zdravo proveli lijepi kasnoljetni dan  – u Planinarskoj kući na Piclju članovi PD Zagorske steze počastili su ih sendvičima i sokovima. Slike pune kvalitete pogledajte ovdje.