Mali Gastro 2017.

Autor: Marijana Franc, 15. 5. 2017.

12. Svibnja se u Zaboku odražavao 'Mali gastro', tradicionalna manifestacija na kojoj svoja znanja i vještine predstavljaju srednjoškolci iz ugostiteljskih i turističkih škola sjeverozapadne Hrvatske u raznim vještinama vezanim uz njihovu struku.

Ove godine su se uz Srednju školu Zabok koja je uz Udrugu za borbu protiv raka "Zlatno srce" organizator manifestacije predstavile i Srednja školu Pregrada, Turističko-ugostiteljska školu Karlovac, Ugostiteljsko-turističko učilište Zagreb , ali srednjoškolci Srednje obrtnička škola Bratislava iz Slovačke što je ovoj popularnoj zabočkoj manifestaciji dalo i međunarodan karakter.

Prisutne je sve na glavnom zabočkom trgu pozdravila ravnateljica Srednje škole Zabok Draženka Jurec koja je izrazila zadovoljstvo da se jubilarni 15. 'Mali gastro' poklopio sa šezdesetom godišnjicom SŠ Zabok te da je ove godina manifestacija proširena suradnjom s prijateljskom školom iz Bratislave.
- 'Mali gastro' je znak da je došlo proljeće i vjerujemo da će i narednih petnaest godina ta manifestacija potvrditi da je proljeće stiglo u Zabok te na kojem mladi ugostiteljski talenti pokazuju sve što znaju ne u Hrvatskoj nego i van Hrvatske, da možemo uživati u njihovim prezentacijama učenika koja afirmira znanje i sposobnost – rekao je Hanžek.

Podršku manifestaciji je kao i svake godine dala i Krapinsko-zagorska županija u čije ime se obratila zamjenica župana Jasna Petek – Jako mi je drago što i 'Mali gastro' ima svoj jubilej kao i sama Srednja škola Zabok . Srednja škola Zabok je jedna od onih škola na koje je županija izuzetno ponosna . Na bilo kojoj smotri i natjecanju gdje se pojave ostvaruju medalje i prva tri mjesta. Srednja škola Zabok nam je dobar suradnik i partner na mnogim manifestacijama i uvijek naprave odličnu uslugu – rekla je Jasna Petek i istaknula da županija osim što potpomaže i što je i osnivač škole, ponosna je na sve što Srednja škola radi.

Neizostavna je bila utrka konobara na kojoj se natjecalo 14 učenika, a pobjedu je odnio Hrvoje Pisk iz Srednje škole Zabok, drugo mjesto je osvojio Ivan Šoštarko iz Srednje škole Pregrada, dok je treći bio Leo Radović iz Ugostiteljsko-turističkog učilišta Zagreb. Najspretnija u utrci među djevojkama bila je Valentina Petrović iz Srednje škole Zabok.

Na manifestaciji su nastupali i mališani Dječjeg vrtića Zipkica koji su razveselili prisutne prigodnim recitacijama i pjesmom. Sav prihod od manifestacije je išao u humanitarne svrhe za nabavu opreme županijske Opće bolnice.

FOTO-Galerija