DOBRO DOŠLI U CENTAR ZA UGOSTITELJSTVO I TURIZAM ZABOK!

Jeste li spremni za izazov? Bilo da ste u potrazi za novim obrazovnim programima, stručnim usavršavanjem ili resursima za svoj profesionalni razvoj, naš regionalni centar kompetentnosti u Zaboku je tu da vam pruži podršku i otvori vrata beskrajnih mogućnosti u stvaranju karijere u sektoru turizma i ugostiteljstva! Naša vizija je postati lider u području strukovnog obrazovanja u turizmu i ugostiteljstvu!

Svojim učenicima i polaznicima nudimo kvalitetne i inovativne programe temeljene na suvremenim znanjima i vještinama usklađe s potrebama tržišta rada.

Naše vrijednosti su:

• Izvrsnost i integritet
  • Društvena odgovornost
  • Partnerstvo i suradnja
  • Uključivost i različitost

Sadržaj ove publikacije isključiva je odgovornost Srednje škole Zabok.
Više o informacijama o EU fondovima dostupno je na stranici www.strukturnifondovi.hr.

KIKI međunarodni festival dječjeg filma

Autor: Ana Gmaz Živko, 15. 4. 2019.

Od 8. do 12. travnja u Zaboku se održavao Međunarodni festival dječjeg filma KIKI. Naši učenici sudjelovali su u programu festivala u srijedu i u petak, kada su se prikazivali filmovi prilagođeni za srednjoškolski uzrast. Ukupno je osamdeset učenika ekonomske smjene, koja je bila na nastavi ujutro, pogledalo filmove koji su se natjecali za najboljeg na ovom filmskom festivalu. Gledali smo sljedeće međunarodne kratkometražne igrane i animirane filmove edukativnog sadržaja: Les Zumains, Fauve, Vožnja, Moja gay sestra, Idem van po cigarete i Ronilac.

Nakon projekcije filmova, održana je metodička rasprava s filmskom kritičarkom Višnjom Vukašinović. Učenici su interpretirali i analizirali filmove i na kraju ih vrednovali ocjenama od jedan do pet. Najbolje su ocijenili kanadski film Fauve redatelja Jeremyja Comtea. Taj film ujedno je i pobjednik ovogodišnjeg KIKI festivala. Učenici su ocijenili da je gluma bila odlična, a glazba, zvukovi i boje krajolika izvrsno su stvorili atmosferu filma koja je pratila radnju. Film govori o dvojici dječaka punih znatiželje i želje za otkrivanjem svijeta i pustolovinom čije naizgled naivno nadmetanje na kraju prerasta u opasnu situaciju koja izmiče kontroli. U većem dijelu filma prisutni su strah, opasnost i teške slutnje.

Učenici su sa zanimanjem pratili besplatne projekcije filmova suvremene tematike pa se nadamo da ćemo i iduće godine pratiti KIKI festival.