Edukacija

Ostalo

« Kolovoz 2022 »

XIX. TJEDAN TALIJANSKOG JEZIKA

Tjedan talijanskoga jezika u svijetu tradicionalno se obilježava zadnji tjedan u listopadu prema nekoj zadanoj temi, a ideja o njegovom obilježavanju rodila se 2001. kad je Ministarstvo vanjskih poslova Italije, u suradnji s Accademia della Crusca, odlučilo promovirati talijanski jezik kao klasični i suvremeni jezik kulture.

Ovogodišnji, XIX. Tjedan talijanskoga jezika u svijetu obilježavao se od 21. do 27. listopada na temu: L'italiano sul palcoscenico (Talijanski na pozornici). Prije samoga obilježavanja, svi učenici od 2. do 4. razreda naše škole koji uče talijanski jezik u mješovitoj smjeni imali su zadatak proučiti tematiku te odlučiti na koji bi se način mogao obilježiti ovogodišnji Tjedan. Tako su učenici 2. Ua i 3. Thk odabrali izraditi uvodnu prezentaciju kojom su nas uveli u temu samoga Tjedna, dok su učenici 3. Ua izradili prigodni plakat kojega smo stavili u predvorje škole zajedno s Programom obilježavanja Tjedna talijanskoga jezika u svijetu. Temu su prezentirali na talijanskom jeziku te su ju prevodili i na hrvatski jezik kako bi i učenici 1. razreda mogli razumjeti o čemu se govori. Učenici 3. Htt pripremili su Modnu reviju (Sfilata di moda) kojom su željeli prikazati kako su se mijenjali kazališni kostimi kroz povijest, a na gitari ih je pratio učenik Bruno Penezić. Učenici 2. Thk i 2. Htt glumili su pantomimom isječak iz poznate komedije Carla Goldonia "Gostioničarka" (La locandiera) te su pantomimom "otpjevali" poznatu canzonu "O, sole mio", a kao podlogu uzeli su izvedbu mladih talijanskih tenora Il Volo. Završnicu samoga Tjedna priredili su učenici 4. Htt tako što su napravili kviz Kahoot! s pitanjima koja su bila vezana uz talijansko kazalište i kojega su igrale 4 skupine sa po 4 učenika u svakoj, a pobjednička skupina (skupina br. 4) osvojila je i ukusnu jestivu nagradu - pizzu.

Priloženi dokumenti:
Za_skolski_web-_Vlatka.docx (3.20 MB)

objavio: Danijel Pevec   datum: 5. 11. 2019.