DOBRO DOŠLI U CENTAR ZA UGOSTITELJSTVO I TURIZAM ZABOK!

Jeste li spremni za izazov? Bilo da ste u potrazi za novim obrazovnim programima, stručnim usavršavanjem ili resursima za svoj profesionalni razvoj, naš regionalni centar kompetentnosti u Zaboku je tu da vam pruži podršku i otvori vrata beskrajnih mogućnosti u stvaranju karijere u sektoru turizma i ugostiteljstva! Naša vizija je postati lider u području strukovnog obrazovanja u turizmu i ugostiteljstvu!

Svojim učenicima i polaznicima nudimo kvalitetne i inovativne programe temeljene na suvremenim znanjima i vještinama usklađe s potrebama tržišta rada.

Naše vrijednosti su:

• Izvrsnost i integritet
  • Društvena odgovornost
  • Partnerstvo i suradnja
  • Uključivost i različitost

Sadržaj ove publikacije isključiva je odgovornost Srednje škole Zabok.
Više o informacijama o EU fondovima dostupno je na stranici www.strukturnifondovi.hr.

Vijesti

Sjajni uspjesi učenika i nastavnika Srednje škole Zabok u školskoj godini 2013. / 2014.

Autor: Dubravko Vidović, 19. 5. 2014.

I ove školske godine učenici i nastavnici postigli su  niz zapaženih rezultata na županijskoj, međužupanijskoj i međunarodnoj razini.

Već u rujnu je projekt „Medenjak uz kavicu“ Ministarstvo turizma proglasilo kao najuspješniji učenički projekt u Hrvatskoj. Na međunarodnom natjecanju učenika  ugostiteljske  škole „EUROPA  2013“. održanom u Bratislavi u listopadu 2013. postignuti su sjajni rezultati. Učenice Karla JURJEVIĆ i Marta PACADI osvojile su dvije zlatne medalje ( posluživanje svečanog menὒa,  postavljanje svečanog stola); mentor: Ivan Petek, Karla JURJEVIĆ i Ivan PETRIŠKO osvojili  su srebrnu medalju u disciplini pripremanje slatkog jela pred gostom; mentori Ivan Petek i Tomislav Vranić. Marta PACADI osvojila je  i brončanu  medalju u pripremi koktela; mentor Ivan Petak, a Ivan PETRIŠKO i Krunoslav EGREDŽIJA  zauzeli su 4. mjesto u pripremanju svečanog menὒa; mentor: Tomislav Vranić.

Odlične rezultate postigli smo i na županijskim natjecanjima iz stranih jezika. Na županijskom natjecanju  iz talijanskog jezika zauzeli smo dva prva mjesta:  Janja GORIČKI (mentorica Vlatka Benko) i Valentina LOVREK  (mentorica Ivana Molnar),  te drugo mjesto  Ljiljana ŽUPANIĆ (mentorica Ivana Molnar). Na županijsko natjecanje iz njemačkog jezika plasiralo se četvero učenika, a učenik Vjekoslav ŠURBEK zauzeo je prvo mjesto (mentorica Vesna Šukan), dok  su učenici Tamara FILIPOVIĆ (mentorica Vesna Šukan) i Tomislav KUHADA (mentorica Marija Hruplej) osvojili drugo mjesto.

Na međužupanijskim strukovnim natjecanjima naši učenici bili su iznimno uspješni te zauzeli 1.i 3. mjesto na natjecanju knjigovodstvo s bilanciranjem (mentorica Gordana  Vurnek), komercijalisti 1. i 2 mjesto (mentor Milivoj Kralj) te Mladi poduzetnik 1.,2. i 4. mjesto (mentorica Vesna Rafaj - Saftić).

Na međužupanijskom natjecanju Gastro 5 učenika je izborilo nastup na državnom natjecanju.

U uspjesima  ne zaostaju ni naši sportaši : djevojke su osvojile 1. mjesto na županijskom natjecanju u crossu (mentor Mislav Crnković), te 2. mjesto na državnoj poluzavršnici; 1. mjesto na županijskom natjecanju u košarci (mentor Ivan Vrhovec ) te 3. mjesto na državnoj poluzavršnici; 2. mjesto na  županijskom natjecanju u rukometu (mentor Ivan Vrhovec) i 3. mjesto na županijskom natjecanju  u odbojci (mentor Mislav Crnković). Mladići su osvojili 2. mjesto na županijskom natjecanju u nogometu (mentor Ivan Vrhovec); drugo mjesto na županijskom  natjecanju u crossu (mentor Mislav Crnković) i 3. mjesto na županijskom natjecanju u košarci (mentor Ivan Vrhovec).

Na državna natjecanja ove godine plasiralo se desetoro učenika naše škole koji su postigli i odlične rezultate.

• ADALBERT ROBINA ( pripremanje menὒa): 7 mjesto
    • mentor:  Tomislav Vranić
  • MARTA PACADI (pripremanje barskih mješavina): 8.mjesto
    • mentor: Ivan Petek
  • MAJA JUREKOVIĆ (poslovanje recepcije hotela): 1. mjesto
  • PETRA MIKULČIĆ (poslovanje putničke agencije): 7. mjesto
  • ZRINKA ARL (predstavljanje  turističkog odredišta): 5. mjesto
  • LUCIJA HORVAT (knjigovodstvo s bilanciranjem): 4. mjesto
    • mentorica: Gordana Vurnek
  • MATIJA BAKRAN, DENIS CEROVEČKI, MATIJA GREGURIĆ ( Mladi poduzetnik) 4. mjesto
    • mentorica:  Vesna Rafaj –Saftić
  • VJEKOSLAV ŠURBEK (njemački  jezik) 3. mjesto
    • mentorica: Vesna Šukan

Čestitamo svim učenicima i mentorima.

Ravnateljica:

Draženka Jurec,prof.

Slike nagrađenih učenika možete pogledati u foto-galeriji.