DOBRO DOŠLI U CENTAR ZA UGOSTITELJSTVO I TURIZAM ZABOK!

Jeste li spremni za izazov? Bilo da ste u potrazi za novim obrazovnim programima, stručnim usavršavanjem ili resursima za svoj profesionalni razvoj, naš regionalni centar kompetentnosti u Zaboku je tu da vam pruži podršku i otvori vrata beskrajnih mogućnosti u stvaranju karijere u sektoru turizma i ugostiteljstva! Naša vizija je postati lider u području strukovnog obrazovanja u turizmu i ugostiteljstvu!

Svojim učenicima i polaznicima nudimo kvalitetne i inovativne programe temeljene na suvremenim znanjima i vještinama usklađe s potrebama tržišta rada.

Naše vrijednosti su:

• Izvrsnost i integritet
  • Društvena odgovornost
  • Partnerstvo i suradnja
  • Uključivost i različitost

Sadržaj ove publikacije isključiva je odgovornost Srednje škole Zabok.
Više o informacijama o EU fondovima dostupno je na stranici www.strukturnifondovi.hr.

Projekt Quality Label

Autor: Ivana Manojlović, 28. 9. 2016.

Tijekom školske godine 2015./2016. učenici naše škole sudjelovali su u dva međunarodna eTwinning projekta. Projekt „Lust auf eine Reise“ zajednički je projekt učenika iz Mađarske, Poljske, Češke, Luksemburga, Francuske i Hrvatske.

Međunarodni eTwinning projekt „Lust auf eine Reise“ nagrađen nacionalnom oznakom kvalitete.

Međunarodni eTwinning projekt
Lust auf eine Reise
nagrađen nacionalnom oznakom kvalitete

Projekt „Lust auf eine Reise“ zajednički je projekt učenika iz Mađarske, Poljske, Češke, Luksemburga, Francuske i Hrvatske. Realiziran je na njemačkome jeziku i nadovezuje se na nastavni plan i program zanimanja za koji se školuju učenici naše škole, uključeni u projekt (hotelijersko-turistički tehničar).

Cilj projekta bio je upoznavanje turističkih vrijednosti vlastite regije, te turističkih vrijednosti drugih europskih regija. Učenici su tijekom projekta imali prilike surađivati s učenicima iz pet europskih zemalja, stjecati nova znanja i pritom proširiti svoje jezične kompetencije, izvršavajući raznovrsne zadatke i koristeći različite IKT alate. Učenici su stekli iskustva u timskom radu, te razvijali suradničko učenje. Kao rezultat projekta nastao je e-magazin od 60 stranica s izvješćima s fiktivnih putovanja u druge regije, napisanih na temelju informacija i fotografija ostalih škola-partnera. Projekt je trajao od travnja do lipnja 2016. godine.

U projekt su bili uključeni učenici 2. HT, 3. HT i 4. HT razreda naše škole, a same aktivnosti provedene su na satovima njemačkoga jezika te izvan nastave. U okviru projekta korištene su raznovrsne metode i oblici rada, a kratak pregled aktivnosti učenika možete pogledati ovdje.

Na videokonferencijama su u razgovorima sudjelovali učenici iz dvije do četiri zemlje, međusobno se upoznavali te razgovarali o putovanjima i odmoru. Samo istraživanje i potraga za zanimljivim materijalima realizirana je kao individualni rad ili rad u paru, pri čemu su učenici tražili zanimljive linkove, tekstove i videozapise po mogućnosti na njemačkome jeziku, te izrađivali vlastite fotografije i videozapise društvenih i prirodnih atrakcija vlastite regije. Materijali su sistematizirani i učitani na Twinspace kako bi bili dostupni školama-partnerima, koji su na temelju dostupnih materijala pisali izvješća sa zamišljenih putovanja u druge regije. Izvješća sa fiktivnih putovanja u druge zemlje objavljena su u obliku e-magazina, kojeg možete prolistati ovdje.

Projekt je u Hrvatskoj ostvario 29 od mogućih 30 bodova. Osim u Hrvatskoj, projekt je osvojio nacionalne nagrade u Mađarskoj i Luxemburgu.

Pripremila: Ljubica Savić

Priloženi dokumenti: