DOBRO DOŠLI U CENTAR ZA UGOSTITELJSTVO I TURIZAM ZABOK!

Jeste li spremni za izazov? Bilo da ste u potrazi za novim obrazovnim programima, stručnim usavršavanjem ili resursima za svoj profesionalni razvoj, naš regionalni centar kompetentnosti u Zaboku je tu da vam pruži podršku i otvori vrata beskrajnih mogućnosti u stvaranju karijere u sektoru turizma i ugostiteljstva! Naša vizija je postati lider u području strukovnog obrazovanja u turizmu i ugostiteljstvu!

Svojim učenicima i polaznicima nudimo kvalitetne i inovativne programe temeljene na suvremenim znanjima i vještinama usklađe s potrebama tržišta rada.

Naše vrijednosti su:

• Izvrsnost i integritet
  • Društvena odgovornost
  • Partnerstvo i suradnja
  • Uključivost i različitost

Sadržaj ove publikacije isključiva je odgovornost Srednje škole Zabok.
Više o informacijama o EU fondovima dostupno je na stranici www.strukturnifondovi.hr.

Noć knjige 24.4.2017.

Autor: Marijana Franc, 26. 4. 2017.

Noć knjige u knjižnici

U knjižnici je 24. travnja održana Noć knjige. Ove godine Noć knjige održavala se četiri dana, od 21. do 24. travnja i tako je cjelokupna manifestacija obuhvatila Dan hrvatske knjige (22. travnja), Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja), i naravno ponedjeljak (24. travnja), prvi dan nastave nakon proljetnih praznika, kako bi i školarci u svojim školama mogli sudjelovati u raznim programima promicanja knjige i čitanja, međusobnom druženju, a posebno u druženju s knjigom i pisanom riječi, možda i pokojim piscem. U našoj školi maturanti su pripremili program za učenike prvih razreda, čitali su im kratke priče koje su sami odabrali, pjesme na hrvatskom, ruskom, španjolskom, francuskom i engleskom jeziku, poveli s njima razgovor i diskusiju o knjizi i čitanju, pokušali s njima interpretirati pročitano te donijeti zaključke o općeljudskim temama koje se prenose književnošću, kao što su nesebična ljubav, različitost između današnjih i tradicijskih običaja i razmišljanja (Hasanaginica pročitana na hrvatskom i ruskom jeziku), ali i različitost u običajima istočnog i zapadnog svijeta (Za’atar: Priče s Bliskog istoka, zbirka kratkih priča Hrvoja Ivančića). Dotaknute su još i brojne druge teme koje su povele učenike prvih razreda u svijet knjige, pisane riječi i navele ih na razmišljanje. Maturanti su svojim mlađim kolegama nastojali prenijeti misli, savjete, ideje i zaključke do kojih su došli sada, na kraju svog četverogodišnjeg srednjoškolskog obrazovanja. Učenici maturanti koji su pripremali program su: Vjekoslav Flegar, Konrad Kropf, Marina Bajzec, Marija Nikšić, Darija Raškaj, Silvestra Krušelj, Marija Magdalena Obad, Karmen Klancir, Katarina Jagarčec, Mateja Horvatek, Marta Sambolić, a tu je i jedna pridružena učenica prvog razreda, Magdalena Kušan, koja je pomagala u savladavanju španjolskog jezika u pjesmama Federica Garcíe Lorce. Nadamo se da ćemo i iduće godine u knjižnici uspjeti realizirati Noć knjige.

Priloženi dokumenti:
20170424_184534.jpg (1,002.06 KB)