Edukacija

• Oblizeki

Ostalo

« Kolovoz 2022 »

FANTASTIČNI REZULTATI U BRATISLAVI "EUROPE 2018."

U periodu od 15.10.-19.10.2018. godine učenici Srednje škole Zabok sudjelovali su na 14. međunarodnom natjecanju ‘Europe 2018’ kako bi pokazali svoja znanja i vještine stečene tijekom školovanja. Naša škola već tradicionalno sudjeluje na natjecanju u organizaciji Stredne odborne škole hotelových služieb a obchodu iz Bratislave. Tijekom petodnevnog boravka u Bratislavi, naši učenici i njihovi mentori profesori Ivan Petek i Tomislav Vranić, imali su priliku razmijeniti iskustva s kolegama iz drugih zemalja, upoznati se s načinima pripreme jela i pića kao i s kulturom i tradicijom europskih država sudionica natjecanja.Tema ovogodišnjeg natjecanja, na kojemu su svoje predstavnike imale Slovačka, Češka, Poljska, Gruzija i Hrvatska, bila je ‘Povratak tradiciji’. Učenici Lana Blažinić, Lea Dobrečević, Ema Frigan i Antonio Pavlinić imali su čast predstavljati Srednju školu Zabok u sljedećim disciplinama: kuhanje-priprema svečanog objeda od četiri slijeda, posluživanje svečanog objeda, flambiranjepostavljanje svečanog stola ispravljanje koktela. U kategoriji kuhara, našu Školu su predstavljali Lana Blažinić i Lea Dobrečević (mentor: Tomislav Vranić). Ema Frigan i Antonio Pavlinić (mentor: Ivan Petek) natjecali su se u disciplini posluživanja svečanog objeda i postavljanju svečanog stola. Lana Blažinić i Ema Frigan su se okušali u disciplini flambiranja dok se Antonio Pavlinić natjecao u kategoriji spravljanja koktela.

Srednja škola Zabok je i ove godine bila među najuspješnijim sudionicama natjecanja osvojivši sljedeće nagrade:

• postavljanje svečanog stola: 1. mjesto- Ema Frigan i Antonio Pavlinić (mentor: Ivan Petek)
  • posluživanje svečanog objeda: 1. mjesto- Ema Frigan i Antonio Pavlinić(mentor: Ivan Petek)
  • spravljanje  koktela: 1.mjesto- Antonio Pavlinić (mentor: Ivan Petek)
  • flambiranje: 2. mjesto- Lana Blažinić (mentor: Tomislav Vranić)

Čestitamo učenicima i njihovim mentorima te se zahvaljujemo svim sponzorima koji su nam pomogli u realizaciji odlaska na natjecanje !!!

Priloženi dokumenti:
Izvjesce_Bratislava_2018.docx (3.07 MB)

objavio: Danijel Pevec   datum: 21. 10. 2018.