REGIONALNI CENTAR KOMPETENTNOSTI U TURIZMU I UGOSTITELJSTVU ZABOK

Autor: Ivana Manojlović, 13. 7. 2020.

REGIONALNI CENTAR KOMPETENTNOSTI U TURIZMU I UGOSTITELJSTVU ZABOK

Srednja škola Zabok provodi projekt pod nazivom „Regionalni centar kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu Zabok“. Transformacijom u Centar kompetentnosti Srednja škola Zabok će moći osigurati uvjete za adekvatno obrazovanje, stjecanje znanja i vještina kakvo se od turističkog kadra očekuje u privatnom sektoru. Centar će uz modernizirane i nove učionice, praktikume, trening centar i zajedničke prostore dobiti i akademis– ugostiteljski objekt sa smještajnim jedinicama različitih kategorija, koji će kroz segmente poslovanja u realnim situacijama pružati najbolju praktičnu nastavu polaznicima Centra. Uz stvaranje odgovarajućih uvjeta za vrhunsko obrazovanje, cilj je u takvom objektu omogućiti učenje temeljeno na radu, pružiti jedinstven primjer dobre prakse i pokazni primjer zelene arhitekture i funkcionalnosti u gospodarskom sektoru u Hrvatskoj i okruženju.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj.

Projektom se planira uspostaviti centar kompetentnosti kao moderni Centar koji će moći brzo odgovoriti na promjene trendova u sektoru. Također je planirano usavršavanje i edukacija postojećih nastavnika i angažiranje specijaliziranih stručnjaka za rad s učenicima i odraslima, razvoj i modernizacija nastavnih programa, uspostava cjeloživotnog učenja kroz ponudu specijaliziranih programa, promocija struke i jačanje zanimanja kroz kreativno i inovativno učenje temeljeno na radu. Dugoročno RCK želi postati nacionalno središte kvalitetnog obrazovanja i osposobljavanja kadrova u turizmu i ugostiteljstvu te centar razvoja i inovacija kao rasadnik ideja i novih trendova u kvaliteti pružanja usluge.

OSNOVNI PODACI O PROJEKTU

KORISNIK

PARTNER

Krapinsko-zagorska županija

SURADNICI

Gospodarska škola Varaždina Hrvatski zavod za zapošljavanje

SALVE REGINA – MARIJA BISTRICA d.o.o.

Srednja škola Prelog Zagorska razvojna agencija

UKUPNA VRIJEDNOST PROJEKTA

35.447.995,24 kn

BESPOVRATNA SREDSTVA

30.000.000,00 kn

RAZDOBLJE PROVEDBE

1.1.2020. – 1.5.2023.

AKTIVNOSTI

Uspostava Centra kompetentnosti Upravljanje projektom

Promidžba i vidljivost

Projekt se provodi u sklopu Operativnog programa „Konkurentnost i kohezija 2014.-2020.“, Prioritetnoj osi 9

Obrazovanje, vještine i cjeloživotno učenje, Investicijskog prioriteta 10a Ulaganje u obrazovanje, osposobljavanje i strukovno osposobljavanje s ciljem stjecanja vještina te cjeloživotno učenje razvijanjem infrastrukture za obrazovanje i osposobljavanje, SC 10a3 Povećanje relevantnosti strukovnog obrazovanja

kroz poboljšanje uvjeta za stjecaje praktičnih vještina u ciljanim sektorima srednjeg strukovnog obrazovanja s

ciljem postizanja veće zapošljivosti učenika srednjeg strukovnog obrazovanja.

Upravljačko tijelo:
Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije Miramarska cesta 22
E-mail: e-pisarnica@mrrfeu.hr http://razvoj.gov.hr/

Posredničko tijelo razine 2:
Središnja agencija za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije
Ulica grada Vukovara 284 (objekt C) 10 000 Zagreb
Telefon: 01 6042 400 E-mail: info@safu.hr http://safu.hr

Korisnik projekta:

Srednja škola Zabok Ivana i Cvijete Huis 2 49 210 Zabok
e-mail: srednjao@inet.hr http://ss-zabok.skole.hr/

„Sadržaj priopćenja isključiva je odgovornost Srednje škole Zabok.“