Radionica - jačanje kapaciteta nastavnika i profesora SŠ Zabok

Autor: Ivana Manojlović, 17. 1. 2022.

U okviru projektnih aktivnosti vezano uz projekt ReCeZa – Regionalni Centar Zabok, 50 nastavnika Srednje škole Zabok sudjelovalo je 05.01.2022. godine na praktičnoj radionici „Izrada modela kompetencija nastavnika” kao dio aktivnosti za odgojno-obrazovne djelatnike s ciljem jačanja kompetencija iz područja tzv. generičkih vještina: didaktično-metodičkih, pedagoško-psiholoških, interpersonalnih, poduzetničkih i digitalnih vještina.

Prvi dio radionice se sastojao od teorijskog izlaganja uz prezentaciju modela te upoznavanje odgojno obrazovnih djelatnika sa vrijednostima i kompetencijama uspješnog djelatnika RCK Zabok. Drugi dio radionice je bio  interaktivnog karaktera – polaznici su podijeljeni u 6 radnih skupina od desetak članova te im je dodijeljen zadatak. Svaka radna skupina morala se pozabaviti zadanim zadatkom a tijekom diskusije i brainstorminga došli su do formulacija koje su kasnije prezentirali ostalim članovima kolektiva.

U završnom dijelu rekapitulirane su ideje proizašle iz brainstorminga koje će se dalje razvijati ili koristiti u edukaciji zaposlenika Srednje škole Zabok - Regionalnog centra kompetencija, a u smislu jačanja kapaciteta nastavnika i profesora.