Izviješće sa Interaktivne radionica Udruge UNUO

Autor: Ivana Manojlović, 16. 4. 2021.

Srednja škola Zabok – Regionalni centar kompetentnosti u suradnji s Udrugom UNUO je organizirala i provela drugi dio edukacija za nastavnike SŠ Zabok i partnerskih institucija - Srednje škole Prelog, Gospodarske škole Varaždin i Turističko-ugostiteljske i prehrambene škola Bjelovar, tijekom uskršnjih školskih praznika u razdoblju od 6. do 9. travnja.

Na radionicama je obuhvaćena teorijska i praktična edukacija i komunikacija o poučavanju učenika iz raznih područja invaliditeta, od oštećenja sluha i vida do tjelesnog invaliditeta te poremećaja u ponašanju, deficita pažnje i emocionalnim i socijalnim teškoćama. Na taj način stekli smo uvid kako i koliko nastavnici i škola mogu pomoći svakom djetetu da se pravilno razvija, socijalizira, stekne samopouzdanje, bude prihvaćeno od vršnjaka i zajednice te da na taj način postane zadovoljan pojedinac i dobar radnik u ugostiteljstvu ili turizmu.