Ovaj mjesec: 220821

Natjecanje u Termema Tuhelj

U petak, 1. listopada 2021. u Termama Tuhelj, održano je 1. regionalno natjecanje učenika ugostiteljsko turističke struke u okviru projekta ReCeZa - Regionalni centar Zabok, pod nazivom Oživi tradiciju.

Sudionici natjecanja bili su učenici iz Srednje škole Prelog, Gospodarske škole Varaždin, Turističko ugostiteljske i prehrambene škole Bjelovar te domaćin Srednja škola Zabok.

Natjecanju je pristupio 1 učenik iz 4 obrazovna programa - kuhar, konobar, slastičar, THK/HTT, u sljedećim disciplinama:

1. prigotavljanje glavnog jela za 4 osobe - zadana namirnica (picek)

2. prigotavljanje regionalne/tradicijske slastice - prema vlastitom izboru

3. utrka konobara, posluživanje vina i glavnog jela - (povjerenstvu)

4. prezentacija turističke destinacije Zdravstveni turizam moje regije, povezano uz Svjetski dan turizma, uz situacijska pitanja

Učeničke radove je ocjenjivalo i vrednovalo Povjerenstvo od tri člana:

• eksperti iz hotelskih kuća za prvu i drugu disciplinu bili su Danijela Vitez iz Hotela Kaj, Marija Bistrica, Marko Futivić i Mirko Ljubić iz Termi Tuhelj

• eksperti za treću disciplinu bili su: Biserka Švigir i Peter Horvat iz Termi Tuhelj i Josip Hodak iz Hotela Sheraton Zagreb

• profesori Ekonomskog fakulteta iz Zagreba: Danijela Ferjanić Hodak, Ema Roginić i Oliver Kesar, za turističku disciplinu.

Pobjednici po disciplinama su:

1. disciplina: Prigotavljanje glavnog jela za 4 osobe - Izabel-Leona Kolman iz GŠ Varaždin

2. disciplina: Prigotavljanje regionalne/tradicijske slastice - Ena Kovačić – TUPŠ Bjelovar

3. disciplina: utrka konobara, posluživanje vina i glavnog jela - Luka Tomašić iz SŠ Prelog

4. disciplina: Zdravstveni turizam moje regije Magdalena Deban – SŠ Prelog

Boje Srednje škole Zabok branili su Valentina Žabčić, Luka Benci i Dominik Obrež, koji su zauzeli druga mjesta te Danijela Klanjić koja je sa svojom slasticom zauzela treće mjesto.

ReCeZa - Regionalni centar Zabok kroz projektne aktivnosti organizira natjecanja i smotre učenika čiji je cilj promicanje strukovnog obrazovanja, a glavni zadaci natjecanja su prezentacija učeničkih znanja, vještina i sposobnosti te prezentacija zanimanja i predstavljanje postignuća i praktičnih vještina poslodavcima. Ovo natjecanje je priprema za veća natjecanja u organizaciji RCKTU Zabok te će poslužiti kao testiranje organizacijskih i materijalnih mogućnosti potrebnih za provedbu većih natjecanja, sa više disciplina i većim brojem natjecatelja.

Pripremila:
Branka Kralj

objavio: Ivana Manojlović   datum: 2. 10. 2021.