Ovaj mjesec: 220764

Gljivarenje vu Stubakima

Tradicionalno, 24. Gljivarenje vu Stubakima nije prošlo bez potpore Srednje škole Zabok. Naši učenici i nastavnici ponovno su se angažirali i sudjelovali na još jednoj manifestaciji i okupljanju gljivara i svih zaljubljenika u prirodu, u Parku prirode Medvednica, u subotu 16. listopada 2021.

U okviru projektnih aktivnosti ReCeZa - Regionalni centar Zabok, promovirali su svoja zanimanja, svoja postignuća, svoje vještine i umijeća te su imali prilike uživo komunicirati s gostima, turistima i drugim sudionicima manifestacije.

Učenici su uz mentoriranje svojih nastavnika pripremili niz gastronomskih delicija (poput tradicionalnih zagorskih štruklja i bučnice, raznih malih zalogaja čiji su osnovni sastojci bile gljive, buče, med i drugi plodovi jeseni), koje su prezentirali gostima, turistima, gljivarima, zaljubljenicima u prirodu i svim sudionicima ove najveće manifestacije takve vrste u Republici Hrvatskoj. Tako su obogatili gastronomsku ponudu manifestacije te proširili svoja znanja i vještine za buduće zanimanje.

Osim toga, učenici su na primjeru provedbe manifestacije mogli uočiti spajanje zabave, razonode, gastronomije, prirode, zaštite prirode, edukacije o tome, tradicije i turizma, a što pridonosi njihovom budućem zanimanju i proširuje vidike o raznolikosti turističkog proizvoda. Osim toga, sudjelovanjem na takvoj manifestaciji te pomaganjem drugim udrugama (gljivaraima, lovcima, ribičima) prezentirali su svoja zanimanja, svoje vještine i kompetencije. Ujedno su imali prilike pokazati svoja umijeća i vještine svim obiteljima s djecom, dječici iz vrtića te učenicima OŠ.

Pripremila:
Branka Kralj

objavio: Ivana Manojlović   datum: 18. 10. 2021.