Festival Grand Gourmet

Autor: Ivana Manojlović, 8. 12. 2021.

Grand Gourmet je međunarodni festival u sklopu kojeg se odvija individualno međunarodno natjecanje konobara, barmena, barista te natjecanje ugostiteljskih objekata (restorana i konoba) kao i timsko natjecanje konobar-kuhar. Predstavnici Srednje škole Zabok u okviru projekta ReCeZa - Regionalnog centra Zabok, prisutni su i na ovom eventu u Splitu, od 6. do 10. prosinca.

Srednju školu Zabok predstavljaju: Martina Ptujec, učenica 3. razreda (zanimanja konobar), njezin mentor nastavnik struke Josip Hodak i voditelj RCK Zabok, Andrej Ivankov.

Glavni cilj manifestacije je promocija, edukacija i usavršavanje ugostiteljskih djelatnika, njihovih znanja i vještina. Tijekom festivala sudionici mogu sudjelovati na različitim edukacijama, radionicama, master-classovima, natjecanjima i sl., pa su naši predstavnici sudjelovali na sljedećim događajima:

• edukaciji i master class na temu Room service
  • edukaciji o Tartarima i carpaccia-ma od divljači (srnetina) sljubljeni s vinima;
  • promatranju discipline natjecanja u sinkroniziranom posluživanju

Naša učenica, Martina Ptujec će se natjecati u disciplini Posluživanje ribe u soli i posluživanje bijelog vina.

Želimo joj puno uspjeha.

Andrej Ivankov