MALI GASTRO

Mali Gastro 2014.

Tijekom 12 godina Srednja škola Zabok provodi kontinuirano humanitarnu manifestaciju Mali Gastro, u suradnji s Udrugom za borbu protiv raka Zlatno srce.

Tijekom 12 godina Srednja škola Zabok provodi kontinuirano humanitarnu manifestaciju Mali Gastro, u suradnji s Udrugom za borbu protiv raka Zlatno srce, s ciljem:

• podizanjarazine svijesti lokalnog stanovništva o važnosti turizma, kao gospodarske djelatnosti
  • motiviranja mladih za rad u turizmu
  • prezentacije ugostiteljskih i turističkih zanimanja potencijalnim budućim učenicima
  • senzibiliziranja svekolike javnosti, a naročito mladih za zdravstvene probleme sugrađana
  • pobuđivanja humanitarnih motiva kod učenika ugostiteljsko turističke struke
  • povezivanja javnog i privatnog sektora, tj. škola, udruga, ugostitelja i javnih institucija
  • poticanja društveno odgovornog poslovanja između raznih sudionika i partnera u okruženju

Manifestacijase odvija na ulicama grada Zaboka, upriličena je i otvorena za svekoliku javnost, pa uz podršku Grada Zaboka, Krapinsko zagorske županije i udruga, naši učenici i gosti iz drugih školaimaju priliku pokazati što znaju i umiju napraviti, a mediji - novine, televizija, prikladno poprate događanja. Ove godine na manifestaciji su sudjelovali predstavnici – učenici i mentori iz:

1. Srednje škole Pregrada
  2. Srednje škole Prelog
  3. Ugostiteljske i trgovačke škole Karlovac
  4. Ugostiteljsko turističkog učilišta Zagreb.

Uz program Manifestacije, što čini predstavljanje ugostiteljskih vještina i postignuća učenika, od pripremanja kolača, slastica, malih zalogaja, tradicijskih delicija, prezetacije posluživanja vina, uvijek interesantnih barskih mješavina i koktela, do izrade i licitacija torti, natjecanja u brzini nošenja poslužavnika s bocom vina tzv. Utrka konobara, manifestaciji se tradicionalno pridružuju i dječica iz DV Zipkica, koji doprinosekratkim zabavnim programom na temu hrane. Ove godine se Malom Gastru pridružio i Projekt Pokaži mi, da bih učio i radio, u kojem su nastavnici i učenici ugostiteljsko turističke struke sudjelovali na 8 stručnih radionica čiji su predavači bili istaknuti praktičari struke – Udruge barmena i konobara Hrvatske, Hrvatskog kuharskog saveza i istaknuta slastičarka iz Obrta Tri užitka. Učenici – sudionici Projekta pozvali su i prihvatili učenike osmaše, te im pokazali svoja postignuća, prostorije i svakodnevicu u našoj školi. Zanimanje za Manifestaciju pokazale su i istaknute javne osobe: saborska zastupnica Dunja Špoljar, zamjenica župana KZŽ Jasna Petek, gradonačelnik Zaboka Ivan Hanžek, viši savjetnik iz Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Ivica Lozo i mnogi drugi.

Cijelu galeriju slika možete vidjeti ovdje!

objavio: Ivana Manojlović   datum: 25. 4. 2019.