Volonterski klub

Posjet skloništu Luč Zagorja

Autor: Ivana Manojlović, 15. 11. 2016.

Nakon provođenja akcije prikupljanja donacija (hrane, ogrlica, dekica, novca i ostalih potrepština) za „no kill“ sklonište životinja Luč Zagorja iz Marije Bistrice, inicijative učenika volontera, posebice Lane Juretić (4. Thk), u četvrtak, 3. studenog 2016. stigao je na red i naš posjet.

Imali smo prilike vidjeti puno napuštenih pasa i mačaka, nažalost u svom životu nemali broj tih životinja bio je zlostavljan i zanemarivan, gladan.

Ciljevi ove akcije bili su višestruki, s jedne strane potaknuti naše vršnjake, ali i njihove roditelje, djedove i bake na veću brigu o životinjama, pa makar to bila dvorišna mačka, pas, zatim podići razinu svijesti o mogućnostima udomljavanja napuštenih životinja.

Voditelji azila su nas gostoljubivo dočekali te nas sproveli kroz prostore za pase i mačke, strpljivo i detaljno nam objašnjavajući proceduru kako uopće životinja dolazi u njihovo sklonište, što slijedi, kako se ta životinja zbrinjava i ukoliko je potrebno rehabilitira i socijalizira te koja je procedura prilikom udomljavanja. Odgovorili su nam sva pitanja, od toga zašto su baš na toj lokaciji do načina financiranja i održavanja objekta. A imali smo prilike sudjelovati i u snimanju priloga za emisiju Naši ljubimci na Mreži.tv (emitirana 06. studenog 2016.). Nadamo se da će svaka životinja uskoro pronaći svoj dom i novu obitelj.

Potražite baš ovdje među fotografijama svog ljubimca i najboljeg prijatelja!

Pogledajte galeriju fotografija ovdje!