> Nastava  > Natjecanja
Natjecanja

Županijsko natjecanje Rukomet

Autor: Ivana Manojlović, 27. 3. 2024. 21:00

Na županijskom prvenstvu u rukometu za mladiće ekipa SŠ Zabok osvojila je 2.mjesto. Ostaje žal što nismo bili kompletni jer je "ostatak" naše ekipe bio na terenskoj nastavi u Italiji.

Mentor: Koraljka Milić, prof.

[više]

Županijsko natjecanje iz TALIJANSKOG jezika

Autor: Ivana Manojlović, 15. 2. 2024. 21:20

Dana 15. veljače 2024., Srednja škola Zabok bila je domaćin Županijskog natjecanja iz talijanskoga jezika. Natjecanju su pristupile dvije učenice u kategoriji "Strukovne škole": Petra Hrdelja (4.HTT) i Jelena Čavlek (3.HTT).

Učenica Petra Hrdelja osvojila je prvo, dok je učenica Jelena Čavlek osvojila drugo mjesto na natjecanju i ovom prigodom im od srca čestitamo! Učenice je pripremala profesorica Vlatka Benko.

[više]

Županijsko natjecanje iz NJEMAČKOG jezika

Autor: Ivana Manojlović, 15. 2. 2024. 14:43

Učenici 4.HTT zauzeli treće i četvrto mjesto na županijskom natjecanju iz njemačkoga jezika.

Na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika, održanom 14. veljače 2024. u Srednjoj školi Krapina sudjelovala su dva učenika 4. HTT razreda. Učenici su se natjecali u kategoriji 2, namijenjenoj učenicima četvrtih razreda koji uče njemački kao drugi strani jezik. Učenica Josipa Kebet je zauzela treće, a učenik Patrik Pešec četvrto mjesto.

Mentorica učenika je Ljubica Savić.

[više]

Državno natjecanje iz NJEMAČKOG jezika

Autor: Ivana Manojlović, 8. 5. 2023. 18:35

U Sinju je od 26. do 28. travnja održano državno Natjecanje iz njemačkoga jezika na kojem je sudjelovao Ivan Šipura, učenik 2.Eb razreda (mentorica Livia Čebrajec). Natjecanje se održalo u OŠ Ivana Lovrića, a učenici i mentori bili su smješteni u hotelu Alkar. Znanje učenika provjeravalo se u četiri kategorije – čitanju, slušanju, pisanju i govorenju – a sam ispit se sastojao od tri cjeline – pisanja sastavka, čitanja i slušanja s razumijevanjem te usmenog dijela. Ivan je, uz iznimnu konkurenciju, ostvario sjajan rezultat. Za učenike i mentore je tijekom trodnevnog boravka bila organizirana i svečana priredba u školi te vođeni razgled grada i njegovih znamenitosti.

[više]

Međunarodno natjecanje „Show me the Concept“

Autor: Ivana Manojlović, 17. 2. 2023. 11:31

Od 12. do 15. veljače 2023. godine, u sklopu projekta ReCeZa – Regionalni centar Zabok, učenici i mentori iz Srednje škole Zabok sudjelovali su na natjecanju europskih ugostiteljskih i turističkih srednjih i viših škola i fakulteta naziva Show me the Concept“ koje se održalo u Hagu, Nizozemska u sklopu AEHT-a konferencije.