Vannastavne aktivnosti

LIDRANO 2019.- ŠIBENIK

Autor: Danijel Pevec, 2. 4. 2019.

Od 27. do 29. ožujka 2019. održana je u Šibeniku državna smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika srednjih škola –LiDraNo 2019Na smotri se pojedinačnim scenskim nastupom predstavio MATIJA STUHNE, učenik 3. Eb razreda Srednje škole Zabok koji je izveo crticu Antuna Gustava Matoša Kip domovine leta 188*.Članovi povjerenstva za pojedinačne nastupebili su akademski glumci Barbara Rocco, Franka Klarić i Ivan Đuričić. Nakon izvedenihpojedinačnih nastupa održan je okrugli stol na kojem su komentirane sve izvedbe. Povjerenstvo je posebno pohvaliloi izdvojilo Matijin nastup zbog sigurne interpretacije i jednostavnosti izvedbe kojom je bez suvišnih pokreta slikovito dočarao atmosferu i živopisne karaktere junaka izvedene crtice. Kao posebnu kvalitetu izdvojili su  i njegov predivan glas. Matijina je mentorica bila profesorica Ingrid Lončar.

Priloženi dokumenti:
LiDraNo_2019.docx (325.98 KB)