Vannastavne aktivnosti

FINANCIJSKA PISMENOST- ULAGANJE U INVESTICIJSKE FONDOVE

Autor: Danijel Pevec, 15. 4. 2019.

Voditeljica stručnog vijeća nastavnika ekonomske grupe predmeta Davorka Gavranić u suradnji s predmetnim nastavnicama, Marijom Dlesk (Osnove ekonomije) i Vesnom Rafaj-Saftić (Tržište kapitala),organizirala je 29. ožujka u Srednjoj školi Zabok za učenike četvrtih ekonomskih razreda predavanje o investicijskim fondovima s ciljem podizanja razine financijske pismenosti. Gost predavač bio je g. Igor Pavlović, glavni investicijski savjetnik u Zabi , a predavanju je prisustvovao i direktor poslovnice Zagrebačke banke u Zaboku g. Damir Majsec. Težište predavanja stavljeno je na investicijsku kulturu hrvatskih građana te na aktivnosti na tržištima kapitala, a g.Pavlović učenicima je nastojao približitii odgovor na pitanje zašto investicijski fondovi mogu biti zanimljivi svim građanima.