Vannastavne aktivnosti

AUSTRALSKI VIRTUALNI IZAZOV

Autor: Ivana Manojlović, 16. 11. 2020.

Veleposlanstvo Australije organizira obrazovni i zabavni izazov za sve ucenike srednjih skola u Hrvatskoj pod nazivom “AUSTRALSKI VIRTUALNI IZAZOV”.

INFO>

• Sudjelovat moze najvise tri (3) tima iz jedne skole. U jednom timu moze biti od minimalno tri (3) do najvise deset (10) ucenika.
  • Prijave na izazov se moraju poslati do najkasnije 20.studenog veleposlanstvu na email: facebook.croatia@dfat.gov.au
  • Izazov ce trajati dva tjedna, pocevsi 26. studenog, a pobjednicki tim ce biti objavljen 18.prosinca.
  • Australski virtualni izazov organizira Veleposlanstvo Australije na engleskom jeziku
  • Nije nuzno da se tim sastoji od ucenika iz istih razred
  • Izazov je namijenjen svim vrstama srednjih skola (strukovne, gimnazije, privatne itd).

IZAZOV>

• Prijavljeni timovi ce dobiti prvi izazov na email 26.studenog.
  • Odgovor na izazov moraju poslati na email veleposlanstva do datuma navedenog u izazovu.
  • Odgovor na kljucno pitanje izazova se mora poslati u QR formatu.
  • Izazovi ukljucuju istrazivanje na internetu o australskim gradovima, povijesti, kulturi, geografiji i drugim prigodnim temama.
  • Izazovi takodjer ukljucuju odgovaranje na zagonetke (rimove), a sve vezano za Australiju.
  • Svakih par dana ce dobiti novi izazov, sveukupno pet (5) zadataka.
  • Ocijenivat ce se tocni odgovori, ispravnost, odgovaranje u zadanom vremenu, na bonus pitanja te preciznost odgovora.
  • U slucaju nerijesenog prvog mjesta, timovi sa istim zbroj bodova u vodstvu, ce dobiti dodatni izazov.
  • Cijeli izazov je na engleskom jeziku.
  • Timovi se mogu organizirati virtualno tako da je pogodno za one koji prate skolu od doma.

NAGRADE>

Prva tri tima ce biti nagradjena sa razlicitim poklonima iz Australije. Svaka skola koju top tri tima pohadjaju ce biti nagradjena australskom mobilnom ucilicom (paket sa nekolicinom australskih knjiga i drugim stvarima za skolsku knjiznicu). Glavna atrakcija: pobjednicki tim ce postati posvojitelj australskih klokana u zooloskom vrtu Grada Zagreba u 2021.godini.

Detaljne informacije se nalaze na https://croatia.embassy.gov.au a za sva pitanja javite se na facebook.croatia@dfat.gov.au