Ekonomist

ČETVEROGODIŠNJE ZANIMANJE

Ekonomist samostalno:

• planira, organizira i obavlja računovodstvene poslove,
  • poslove kupoprodaje i poslove istraživanja tržišta,
  • poslove primjene marketinškog instrumentarija,
  • bankarske poslove i poslove osiguranja.

Mogućnosti zapošljavanja:

• Opseg poslova i radni zadaci ovise o veličini tvrtke, odnosno organizacije u kojoj ekonomist radi.
  • Ekonomist se specijalizira za određene djelatnosti (trgovina, ugostiteljstvo, proizvodnja, usluge).

Nastavak školovanja:

• Na svim višim i visokim školama u Republici Hrvatskoj u skladu s položenim razinama obrazovnog dijela i izbornih predmeta državne mature.

Elementi koji se boduju za upis u zanimanje EKONOMIST :

• Opći uspjeh od  5. do 8. razreda, ocjene 7. i 8. razreda iz predmeta : hrvatski jezik, matematika, 1.  strani jezik, povijest, zemljopis, tehnička kultura.

Akcija I igra je lijek

Povodom Međunarodnog humanitarnog dana 23. 11. 2021. učenici 2. EA razreda Srednje škole Zabok sa svojom su razrednicom pokrenuli akciju I igra je lijek. Akcija je provedena u suradnji s
Društvom Naša djeca Zabok u sklopu akcije Za osmijeh djeteta u bolnici.

Tijekom studenog i prosinca prikupljene su igračke i slikovnice, ali i nešto novca kojim je kupljen materijal za bojanje i crtanje. Sve prikupljeno predale su Odjelu pedijatrije Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana na Svjetski dan bolesnika 11. veljače razrednica 2. EA razreda Karolina Ciglar i voditeljica Društva Naša djeca Zabok Jasenka Borovčak. Kako je zbog epidemioloških mjera prostorija za igru u bolnici trenutno zatvorena, igračke i kreativni materijal u zasebnim su kutijama raspoređeni u svaku sobu Odjela pedijatrije Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana.

Društvo Naša djeca Zabok i 2. EA razred zahvaljuju se svima koji su na bilo koji način sudjelovali u ovoj humanitarnoj akciji!

objavio: Ivana Manojlović   datum: 12. 2. 2022.