Hotelijersko-turistički tehničar

Turisnitčka animacija sa e-biciklima

ČETVEROGODIŠNJE ZANIMANJE

Hotelijersko-turistički tehničar radi na:

• poslovima rezervacija, prodaje i skrbi  oko  prihvata, smještaja, boravka, odjave i ispraćaja gosta,
  • na poslovima posredništva, specijalističke prodaje, turističkog informiranja, destinacijskog menadžmenta isl.

Mogućnosti zapošljavanja:

• U hotelima, hostelima, motelima, kampovima, marinama, turističkim agencijama, turističkim zajednicama, turističkim uredima i sl.

Nastavak školovanja:

• Na svim višim i visokim školama u Republici Hrvatskoj u skladu s položenim razinama obrazovnog dijela i izbornih predmeta državne mature.

Elementi koji se boduju za upis u zanimanje HOTELIJERSKO-TURISTIČKI TEHNIČAR:

• Opći uspjeh  od 5. do 8. razreda,  ocjene 7. i 8. razreda iz predmeta: hrvatski jezik, matematika, 1. strani jezik, povijest, zemljopis, likovna kultura.

Intervju sa Željkom Klemenčić

Autor: Ivana Manojlović, 20. 2. 2023. 13:39

U četvrtak, 16. veljače na poziv tima eTwinning projekta “So schmeckt Europa” koji se realizira ove školske godine, našu je školu posjetila Željka Klemenčić.

eTwinning projekt Brieffreundschaften Europa

Autor: Ivana Manojlović, 30. 5. 2022. 20:25

Ove školske godine sudjelovali smo u eTwinning projektu „Brieffreundschaften Europa“, zajedno s učenicima iz Italije, Turske, Poljske i Francuske, a iz našeg 1.HTT razreda sudjelovalo je sedmero učenika, šestero iz njemačkog kao prvog stranog i jedna učenica iz grupe njemačkog kao drugog stranog jezika.

Okrugli stol u sklopu projekta Earth Speakr

Autor: Ivana Manojlović, 23. 12. 2020. 16:50

U srijedu, 9. prosinca 2020. održan je virtualni okrugli stol u sklopu projekta Earth Speakr povodom njemačkog predsjedanja Vijećem Europe, na kojemu su sudjelovali veleposlanik Savezne Republike Njemačke u Republici Hrvatskoj, dr. Robert Klinke i hrvatski ministar vanjskih i europskih poslova, dr. Gordan Grlić Radman.

Mystery Skype

Autor: Ivana Manojlović, 9. 10. 2020. 15:35

Zjednicki projekt obiljezavanja Europskog dana jezika, glasanje je otvoreno do 20.10.: http://bit.do/EDJ_SSZabok

Ljubica Savić
prof. njemačkog jezika i književnosti
 [više]

Nacionalna oznaka kvalitete za međunarodni eTwinning projekt „Zukunft – voll im Blick“ Vijest ima dokument u privitku

Autor: Danijel Pevec, 18. 9. 2020. 18:49

Nacionalna služba za potporu eTwinningu pri Agenciji za mobilnost i programe Europske unije dodijelila je projektu naših maturanata hotelijera nacionalnu oznaku kvalitete za eTwinning projekte u  šk. god. 2019./2020..

U projektu pod nazivom „Zukunft – voll im Blick“ sudjelovali su učenici 4.HTT koji uče njemački kao prvi strani jezik, pod mentorstvom prof. Ljubice Savić. Zajedno s partnerima iz Belgije, Njemačke, Poljske, Mađarske i Turske promišljali o vlastitom utjecaju na budućnost, o osobnim očekivanjima i željama, ali i o budućnosti na globalnoj razini.

U obrazloženju odluke Nacionalne službe između ostalog je istaknuto kako su tijekom provedbe ovog eTwinning projekta korištene brojne pedagoške inovacije, te niz različitih web alata. Projekt je integriran u kurikulum, a ostvarena  je i kontinuirana suradnja i komunikacija s partnerskim školama iz inozemstva.

Kako je tijekom rada na projektu došlo do pandemije koronavirusa i ta je tema uključena u projekt. Učenici su u obliku e-knjiga Leben in der Quarantäne & Zukunftswünsche (Život u karanteni i naše želje za budućnost) opisivali svoju svakodnevnicu kod kuće tijekom nastave na daljinu i lockdowna, te izrazili svoje želje za budućnost na osobnoj i globalnoj razini.