Njemački je fora!

Autor: Ivana Manojlović, 18. 5. 2022.

Goethe-Institut Kroatien je okviru kampanje poticanja učenja njemačkog jezika pod nazivom  „Deutsch ist fora“ u petak, 13. svibnja 2022. organizirao radionice kreativnog pisanja koje su vodili članovi  agencije „Die Zeilenschmiede“ iz Osnabrücka.

Kreativni mladi umjetnici iz Njemačke su u okviru svoje turneje po Hrvatskoj i svojim programom „Jezična igra“ od 9. do 13. svibnja održali pet radionica a posljednje odredište turneje bio je Zabok. Na radionicama je sudjelovalo osamdesetak učenika osnovnih i srednjih škola s područja Krapinsko-zagorske županije, a održane su u prostorijama Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Pučkog otvorenog učilišta u Zaboku. Učenici su mogli birati između četiri tematske radionice: kreativno pisanje, poetry slam, izražavanje kroz glazbu i scenski nastup, a na samom kraju događanja prezentirali su svoje radove.

Ljubica Savić

prof. njemačkog jezika i književnosti