Hotelijersko-turistički tehničar

ČETVEROGODIŠNJE ZANIMANJE

Hotelijersko-turistički tehničar radi na:

• poslovima rezervacija, prodaje i skrbi  oko  prihvata, smještaja, boravka, odjave i ispraćaja gosta,
  • na poslovima posredništva, specijalističke prodaje, turističkog informiranja, destinacijskog menadžmenta isl.

Mogućnosti zapošljavanja:

• U hotelima, hostelima, motelima, kampovima, marinama, turističkim agencijama, turističkim zajednicama, turističkim uredima i sl.

Nastavak školovanja:

• Na svim višim i visokim školama u Republici Hrvatskoj u skladu s položenim razinama obrazovnog dijela i izbornih predmeta državne mature.

Elementi koji se boduju za upis u zanimanje HOTELIJERSKO-TURISTIČKI TEHNIČAR:

• Opći uspjeh  od 5. do 8. razreda,  ocjene 7. i 8. razreda iz predmeta: hrvatski jezik, matematika, 1. strani jezik, povijest, zemljopis, likovna kultura.

Konferencija Testival

Već u prvom tjednu nove školske godine naši učenici i nastavnici ugostiteljsko-turističke struke bili su u punom pogonu. U petak 13. i subotu 14. rujna u Gradskoj galeriji Grada Zaboka održao se Testival - konferencija, susret testera softvera, koji se događa jednom godišnje u nekom dijelu RH.

Ove godine organizatori su odlučili i odabrali Zabok, nakon velikih gradova poput Zagreba, Splita, Osijeka, Varaždina, Zadra i Rijeke. Konferencija u Zaboku okupila je oko 100 sudionika. Na ovoj zanimljivoj međunarodnoj konferenciji glavni predavači, bili su Titus Fortner iz SAD-a te Gaspar Nagy iz Mađarske poznati autori alata za testiranje. Glavni organizatori skupa bili su Davor Banović iz tvrtke KING ICT i Karlo Šmid iz tvrtke Tentamen.

Tijekom lipnja s organizatorima je dogovorena usluga osvježenja tj. cateringa za sve sudionike konferencije za 2 dana. Cijelu pripremu, prigotavljanje i posluživanje odradili su učenici 2.THK, 3.THK, 4.THK i 4.HT, sa svojim mentorima: Renatom Tršinski, Tomislavom Vranićem, Ivanom Đurkin Benkotićem i Brankom Kralj. Na fotografijama su maštovite kreacije finger fooda i toplo-hladnog buffeta. Treba naglasiti da su gosti bili izuzetno zadovoljni i oduševljeni pruženim uslugama.

Sve slike s pripreme catering pogledajte u foto galeriji.

Pripremila:
B. Kralj

Priloženi dokumenti:
IMG-20190919-WA0018.jpg (279.57 KB)

objavio: Ivana Manojlović   datum: 19. 9. 2019.