Hotelijersko-turistički tehničar

ČETVEROGODIŠNJE ZANIMANJE

Hotelijersko-turistički tehničar radi na:

• poslovima rezervacija, prodaje i skrbi  oko  prihvata, smještaja, boravka, odjave i ispraćaja gosta,
  • na poslovima posredništva, specijalističke prodaje, turističkog informiranja, destinacijskog menadžmenta isl.

Mogućnosti zapošljavanja:

• U hotelima, hostelima, motelima, kampovima, marinama, turističkim agencijama, turističkim zajednicama, turističkim uredima i sl.

Nastavak školovanja:

• Na svim višim i visokim školama u Republici Hrvatskoj u skladu s položenim razinama obrazovnog dijela i izbornih predmeta državne mature.

Elementi koji se boduju za upis u zanimanje HOTELIJERSKO-TURISTIČKI TEHNIČAR:

• Opći uspjeh  od 5. do 8. razreda,  ocjene 7. i 8. razreda iz predmeta: hrvatski jezik, matematika, 1. strani jezik, povijest, zemljopis, likovna kultura.

Dani poslova u turizmu 2020.

U srijedu 22. siječnja učenici završnih razreda (4.HT, 4.THK, 3.UA, 4.EA I 4.EB) naše škole posjetili i sudjelovali u aktivnostima na manifestaciji Dani poslova u turizmu 2020., koja se održala na Zagrebačkom Velesajmu

U organizaciji Ministarstva rada i mirovinskog sustava te Ministarstva turizma i Hrvatskog zavoda za zapošljavanje održana su predavanja i radionice za učenike završnih razreda i za nezaposlene, a 85 poslodavaca u turističkom sektoru RH ponudilo je svoje kapacitete i potrebe za zapošljavanjem na tržištu rada, za više od 9 tisuća radnika u turizmu. U okviru manifestacije DPT naša je ravnateljica, gđa Draženka Jurec izvijestila o tijeku provedbe i uspostave Regionalnog centra kompetentnosti Zabok te o planovima raznih aktivnosti vezanih uz formalno i neformalno obrazovanje, tj. o stučnim edukacijama za razne segmente korisnika obrazovanja i stručnog usavršavanja u RCK Zabok. Naši učenici sudjelovali su u kvizu o programu, razvoju i uspostavi RCK, a posebno su bili inspirirani predati svoje zamolbe i životopise velikim i značajnim turističkim tvrtkama koji su tražili sezonsku radnu snagu. Predstavnici turističkih tvrtki razgovarali su direktno s učenicima, a dodatne informacije učenici su mogli saznati na radionicama koje su odradili stručnjaci za ljudske resurse iz Plave Lagune iz Poreča, iz Maistre - Rovinj, iz Jadranke d.d. Mali Lošinj i dr. Važno je spomenuti da su učenici samostalno mogli prepoznati prilike za zapošljavanje u hrvatskom turizmu i upoznati potencijalne poslodavce iz vodećih turističkih kompanija u RH.

Brankica Kralj

objavio: Ivana Manojlović   datum: 27. 1. 2020.