> Upisi  > Konobar
Konobar

Junior Barmen kup

TROGODIŠNJE ZANIMANJE

Konobar radi na poslovima:

• posluživanja i prodaje svih vrsta hrane i pića,
  • obračunava i naplaćuje ugostiteljske usluge, pri čemu je od
  • posebnog značenja izravna komunikacija s gostima, naročito kod specijalizacije za sommelijera, barmena isl.

Mogućnosti zapošljavanja:

• U hotelima, hostelima, motelima, kampovima, marinama, restora nima, bolnicama, brodovima i dr.

Nastavak školovanja:

• Mogućnost napredovanja u struci i polaganja majstorskog ispita.
  • Nastavka školovanja u ustanovama za obrazovanje odraslih (završetak 4. razreda).
  • Postoji mogućnosti samozapošljavanja i pokretanja vlastitih ugostiteljskih objekata uz posjedovanje odgovarajuće licence – majstorskog ispita.

Elementi koji se boduju za upis u zanimanje KONOBAR:

• Opći uspjeh  od  5. do 8. razreda , ocjene 7. i 8. razreda iz predmeta: hrvatski jezik, matematika i 1. strani jezik.

Međunarodno natjecanje G&T Cup Bled 2023

Autor: Ivana Manojlović, 15. 5. 2023. 11:24

U sklopu projekta ReCeZa – Regionalni centar Zabok, učenik 3.THK razreda, Timotej Gudek i mentori, prof. Josip Hodak i prof. Kristina Kovačec sudjelovali su na 17. međunarodnom natjecanju G&T Cup za barmene koji se održao u Višoj strukovnoj školi za ugostiteljstvo, wellness i turizam u Bledu u Sloveniji u razdoblju od 9. do 11. svibnja 2023. godine.