> Upisi  > Konobar

3. Palačinka kup

Autor: Ivana Manojlović, 3. 5. 2022.

U sklopu projekta ReCeZa - Regionalni centar Zabok, učenici Srednje škole Zabok, Karolina Škudar 3.Ub razred i Tomislav Štrumfin 3.Ua razred, sudjelovali su na 3. Palačinka kupu, koji se održao 26. travnja, u organizaciji Srednje škole Viktorovac, na glavnom gradskom trgu u Sisku.

Natjecanje učenika srednjih ugostiteljskih i turističkih škola Središnje Hrvatske, osmišljeno je s ciljem promocije stručnih kompetencija učenika i promocije ugostiteljskih zanimanja. Učenici su pokazali vještine u stručnosti, brzini pripreme i prezentaciji palačinki te vještini flambiranja palačinki, koje su potom nudili posjetiteljima. Svrha ove smotre bila je razmjena iskustva i druženje učenika te promocija zanimanja. Mentori učenika imali su organiziranu edukaciju o autohtonim vinima Sisačko-moslavačke županije. Prelijepi dan završio je ručkom za sve učesnike, te podjelom zahvalnica za sudjelovanje na smotri.

Zabilježio:
Tomislav Vranić