Prodavač

TROGODIŠNJE ZANIMANJE

Prodavač samostalno:

• komunicira, prodaje, preuzima i priprema robu, te
  • održava opremu i strojeve za prodaju u skladu s internim i vanjskim standardima i propisima.

Mogućnosti zapošljavanja:

• Na svim radnim mjestima gdje se prodaje roba.

Nastavak školovanja:

• Mogućnost napredovanja u struci i polaganja majstorskog ispita.
  • Nastavka školovanja u ustanovama za obrazovanje odraslih (završetak 4. razreda).

Elementi koji se boduju za upis u zanimanje PRODAVAČ:

• Opći uspjeh  od  5. do 8. razreda , ocjene 7. i 8. razreda iz predmeta: hrvatski jezik, matematika i 1. strani jezik.

Školsko natjecanje strukovnih škola WorldSkills Croatia u disciplinama Računovodstvo i Prodajne vještine

Kroz ESF projekt „ Promocija učeničkih kompetencija i strukovnog obrazovanja kroz strukovana natjecanja i smotre“ razvijen je cjelokupni koncept novih i unaprijeđenih natjecanja i smotri. Strukovna natjecanja prepoznata su na nacionalnoj, europskoj i svjetskoj razini kao važan mehanizam promocije izvrsnosti i privlačnosti strukovnog obrazovanja. Učenici Srednje škole Zabok sudjeluju u natjecanjima WorldSkills Croatia kojima se u skladu s modernim trendovima promiče strukovno obrazovanje, razvoj karijere, važnost vještina i međunarodna suradnja te sama natjecanja mladih. Time se osigurava vidljivost hrvatskih natjecanja učenika strukovnih škola na međunarodnoj razini.

Ove školske godine u obrazovnom sektoru Ekonomija, trgovina i poslovna administracija naši učenici pripremaju se za natjecanja u dvije discipline.

Disciplina Prodajne vještine povezana je s nastavnim planovima, programima i strukovnim kurikulumima zanimanja prodavač, a disciplina Računovodstvo sa zanimanjem ekonomist.

U prvoj fazi natjecanja u disciplini Računovodstvo na školskom natjecanju sudjelovala je Lucija Semper, učenica 4.EA razreda, zanimanje ekonomist. Učenicu je pripremala mentorica nastavnica Helena Kralj. U disciplini Prodajne vještine sudjelovale su Nikolina Bartolić i Lara Horvat, učenice 3. razreda, zanimanje prodavač. Mentor učenica je nastavnik Marko Kralj.

Temeljem ostvarenih bodova i ocjena prosudbenog povjerenstva u drugu fazu natjecanja; izlučno, međužupanijsko natjecanje; koja će se održati u Ekonomskoj i trgovačkoj školi u Čakovcu plasirale su se učenice; Lucija Semper ( 4.EA) u disciplini Računovodstvo te Lara Horvat ( 3.T) u disciplini Prodajne vještine.

Upućujemo čestitke i pohvale učenicima i mentorima te zahvaljujemo organizacijskom i prosudbenom povjerenstvu na uspješno provedenom natjecanju. Također se zahvaljujemo na potpori svim poslodavcima kod kojih učenici obavljaju stručnu i praktičnu nastavu: u svim fazama natjecanja naši partneri imaju važnu ulogu u pripremi učenika. Puno sreće i uspjeha svima u daljnjoj fazi natjecanja.

Gordana Vurnek, dipl.oec
Voditeljica stručnog vijeća nastavnika
ekonomske grupe predmeta

objavio: Ivana Manojlović   datum: 8. 2. 2022.