> O školi  > Knjižnica  > Događanja

Projekt Mreža čitanja u našoj školi

Autor: Ana Gmaz Živko, 15. 12. 2020.

Projekt Mreža čitanja u našoj školi

Ove godine uključili smo se u projekt Čitanjem do zvijezda. U međuvremenu je projekt promijenio ime pa se sada u srednjim školama provodi pod nazivom Mreža čitanja.

U sklopu projekta, u petak smo 11. prosinca 2020., u školi pisali kviz. Naravno, poštivale su se sve epidemiološke mjere. Imali smo tročlano povjerenstvo (Dubravka Krznar, Danijel Pevec, Valentina Petric Klaužer), a učenike su pripremale dvije mentorice (Marijana Ivanković Škrinjar, Ana Gmaz Živko).

Četiri učenice odlučile su se odvažiti i pristupiti projektu: Laura Trčak, Monika Leljak, Mishela Broz i Kobeščak Valentina.

Čitali smo knjigu Mala pariška knjižara autorice Nine George. Ponavljali smo, razgovarali o knjizi…

Napravljen je prekrasan multimedijski uradak – video koji govori o knjizi Mala pariška knjižara i koji nas nastoji potaknuti da je pročitamo, naravno, one koji to još nisu.

Multimedijski uradak moći će se pogledati tek 22. prosinca zato što je sad još u procesu ocjenjivanja.

Možemo samo reći da prema rezultatima kviza, učenica Laura Trčak prolazi na regionalnu razinu.

Ocjene multimedijskog uratka još očekujemo, ali smo sasvim sigurni da će one biti izrazito dobre.

Na regionalnoj razini očekuje nas čitanje knjige Kako pronaći ljubav u knjižari, a autorica je Veronica Henry.