> O školi  > Knjižnica  > Događanja

Mreža čitanja – regionalna razina

Autor: Ana Gmaz Živko, 11. 3. 2021.

Mreža čitanja – regionalna razina

U školskoj knjižnici 5. ožujka održana je regionalna razina kviza znanja i kreativnosti Mreža čitanja. Kvizu znanja pristupila je jedna učenica. Izradili smo i multimedijski uradak koji se plasirao na nacionalnu razinu. Na regionalnoj razini, kao i na školskoj, prisutni su bili svi članovi povjerenstva. Učenike su pripremale Marijana Ivanković Škrinjar i Ana Gmaz Živko. Kviz znanja na regionalnoj razini pisao se na temelju dvije pročitane knjige, a multimedijski uradak tematski je obuhvatio tri knjige sa zadanog popisa: Malu parišku knjižaru, Kako pronaći ljubav u knjižari i Nebo puno knjiga.

Projekt Mreža čitanja za srednje škole nastoji potaknuti učenike na čitanje knjiga i kreativno stvaranje.