> O školi  > Knjižnica  > Događanja

Čitanjem do kreativnosti

Autor: Ana Gmaz Živko, 21. 5. 2021.

Rezultati nacionalnog projekta Mreža čitanja

Projekt Mreža čitanja koji organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara za ovu je školsku godinu provedbom nacionalne razine završen. Mi smo kao škola sudjelovali na školskoj, regionalnoj i nacionalnoj razini. Pisali smo kviz znanja na školskoj i regionalnoj razini, a naš multimedijski uradak koji je izradila učenica Monika Leljak iz 2. THK razreda, visoko je plasiran na šestom mjestu nacionalne razine.

U kvizu znanja sudjelovale su učenice Laura Trčak, Mishela Broz i Monika Leljak.

Čestitke učenicima na postignutim rezultatima!

U projektu su sudjelovale i dvije mentorice učenicama kao i tročlano povjerenstvo.

Hvala svima koji su se uključili u naš projekt!

Ovogodišnja tema projekta bila je Knjiga, knjižara, knjižnica i čitali smo knjige Mala pariška knjižara, Kako pronaći ljubav u knjižari i Nebo puno knjiga.

Tema se izvrsno poklopila s ovogodišnjim obilježavanjem Godine čitanja.

Iduće godine očekuje nas nova tema i prema sadašnjim saznanjima, čitat ćemo hrvatske kriminalističke romane.

Trenutno smo u procesu predlaganja zanimljivih i napetih krimića. :)

U priloženim linkovima mogu se pogledati prekrasni multimedijski radovi koji su nagrađeni u projektu Mreža čitanja, a nikako nemojte zaboraviti pogledati i naš! Stekli smo mnoga nova znanja i nadamo se da ćemo iduće godine postići još i bolje rezultate.

Na kraju svega možemo zaključiti da čitanje pobuđuje kreativnost!