> Nastava  > Projekti

Projekt Sretnije šapice

Autor: Ivana Manojlović, 27. 3. 2024. 18:08

Učenici i djelatnici Srednje škole Zabok su i ove godine sudjelovali u projektu pod nazivom „Sretnije šapice“. Kroz različite projektne aktivnosti željelo se potaknuti učenike na humanitarni rad i volontiranje te podići svijest o važnosti zaštite životinja. Uz to, cilj projekta bila je i akcija prikupljanja donacija za zagorsko sklonište za nezbrinute životinje „Luč Zagorja“. Donacije su se prikupljale od 15. ožujka do 22. ožujka. U tom periodu prikupljena je hrana i ostale potrepštine koje su 26. ožujka odvezene u sklonište. Nastavnica Monika Ivančir, koja je ujedno i osmislila ovaj projekt, zahvaljuje svim učenicima i djelatnicima škole koji su se i ove godine odazvali i podržali projekt. Zajedničkim snagama uljepšali smo malenim šapicama nadolazeće blagdane!

Obilježavanje Europskog dana jezika 26.9.2023. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ivana Manojlović, 23. 10. 2023. 17:22

I ove je godine u našoj školi tradicionalno obilježen Europski dan jezika. Nastava je bila posvećena osvješćivanju učenika o bogatstvu stranih jezika i njihovoj važnosti u privatnom i profesionalnom životu.

Na inicijativu Vijeća Europe, Europski dan jezika svake se godine tradicionalno obilježava 26. rujna kako bi se potaknulo ljude različite dobi na učenje što više jezika budući da je jezična raznolikost alat kojim se ostvaruje međukulturalno razumijevanje. Jezik je ujedno ključni čimbenik bogate europske kulturne baštine.

Cijeli izvještaj pogledajte u privitku pod [više].

EUROPSKI DAN JEZIKA

Autor: Ivana Manojlović, 29. 9. 2023. 13:13

Tim povodom, a ujedno i kao priprema za terensku nastavu u Milano, na koju idu na proljeće 2024. godine, učenici 3. htt i 4. htt razreda naučili su pjevati poznatu talijanski canzonu "Sarà perché ti amo" čuvene talijanske grupe Ricchi e Poveri te smo dana 28. rujna 2023.  snimili i video spot. Učenike je upjevavala naša školska psihologinja Vanja Jelača Matulić, a video i audio zapise snimila je njihova profesorica talijanskoga jezika, Vlatka Benko.

Video uradak može se vidjeti na linku:

Vlatka Benko, prof.

Zabok, 28. rujna 2023.

Projekt Radimo i učimo 2022./2023.

Autor: Ivana Manojlović, 5. 5. 2023. 17:11

Predstavljanje projekta DIGI4Teach

Autor: Ivana Manojlović, 2. 3. 2023. 18:33

Stručno vijeće ekonomske grupe predmeta ugostilo je nastavnice 2. ekonomske škole iz Zagreba, Ondinu Čižmek Vujanović, univ.spec.oec. i Ivanu Virovac Bilanđija, dipl.oec. koje su predstavile projekt Digi4Teach, namijenjem nastavnicima i učenicima. Više o predstavljanju projekta pod opširnije.

Gordana Vurnek, dipl.oec.
Voditeljica stručnog vijeća nastavnika ekonomske grupe predmeta