> Nastava  > Projekti

"ZNANJEM DO IZVRSNOSTI"- POREČ 2018.

Autor: Danijel Pevec, 18. 10. 2018.

Najveća  ugostiteljsko turistička komapanija u RH, kompanija Valamar Riviera je u suradnji sa Zakladom Znanje na djelu i Zajednicom ravnatelja ugostiteljsko-turističkih škola provela veliki strateški projekt „Znanjem do izvrsnosti“ čime je ostvaren znakovit iskorak u promociji turističko – ugostiteljskih zanimanja. Valamar je u svojim destinacijama Poreč, Rabac i Krk, a u suradnji s partnerima na projektu otvorio  vrata učenicima ugostiteljsko turističke struke za 27 škola iz svih dijelova Hrvatske te za gotovo 500 učenika, roditelja, ravnatelja i nastavnika organizirao boravak u svojim objektima gdje su se kroz dvodnevne interaktivne i edukativne radionice upoznali s trendovima i karijerom u turizmu.

Naši učenici: Marijana Županić, Ana Sinković, Petra Salatko, Štefanija Šekrst, Anja Mesar, Petra Čondić, Dorotea Bolšec, Valentina Haban-Basran, Lucija Turek, Valentina Trčak, Kristijan Vragović i Sven Voloder aktivno su sudjelovali na tematskim radionicama poput Sommelierstva, Izrade koktela, animacijskim Masterchef radionicama te radionicama Razvoja karijera gdje su im iskusni mentori – zaposlenici Valamara, rado prenijeli svoja iskustva rada u turizmu i stečena znanja.

Učenici su uz edukativne radionice sudjelovali i na raznim natjecanjima, kvizovima, igrama i filmskoj večeri. Za učenike se organizirao i  edukativni izlet gdje su ih djelatnici Valamarovih hotela upoznali s izazovima rada u hotelima s 4 i 5 zvjezdica te su ih rado proveli u razgledavanje objekata Isabella Resort, smještenih na otoku Sv. Nikola. Naši učenici - sudionici ovog projekta su uz lijepe uspomene stekli i praktična znanja koja će im zasigurno pomoći u daljnjem razvoju karijere u turizmu.

Priloženi dokumenti:
Porec_2018.docx (613.84 KB)