Nastava

Odgojno obrazovni rad u Srednjoj školi Zabok organiziran je u petodnevnom radnom tjednu u dvije smjene. Prva smjena započinje s radom u 7:10 i završava u 13:00, a poslijepodnevna smjena počinje s radom u 13:00 i traje do 19:00 sati. Prva smjena sastoji se od 14 razrednih odjela i to:

• 8 odjela ekonomista,
  • 4 odjela komercijalista,
  • 2 odjela prodavača (3.Ta i 3.Tb).

Druga smjena sastoji se od 18 razrednih odjela i to:

• 4 odjela hotelijersko-turistički tehničar,
  • 4 odjela turističko-hotelijerski komercijalist,
  • 3 odjela kuhara,
  • 3 odjela konobara,
  • 1 odjel kuhara i konbara (1.U)
  • 2 odjela prodavača (1.T i 2.T)

Prikaz izborne nastave u školi:

PREDMET

Etika

Svi razredi

11 x 1 sat

Stručno metodički praktikum – područje turizma

Dana 5. studenog 2019. godine u 9:30 sati (utorak) u Srednjoj školi Zabok, održan je stručni skup na kojem je sudjelovalo 33 nastavnika ugostiteljsko-turističkih škola iz cijele Hrvatske.

Pozdravnu riječ prisutnima uputila je ravnateljica SŠ Zabok gđa. Draženka Jurec.

Izlaganje o temi Može li hrvatski turizam 365? pripremila je gđa. Ivana Kolar - organizatorica treće po redu međunarodne konferencije na tu aktualnu temu produljenja sezone odnosno cjelogodišnjeg turizma u RH. Gđa. Kolar predstavila je program konferencije, pozitivne prakse u drugim destinacijama, rezultate nekih naših turističkih područja te zaključke i moguća rješenja za razvoj cjelogodišnjeg turizma u RH, s naglaskom na novim tehnologijama i kreativnosti. Razvojem destinacija i zajedništva, kreiranjem novih proizvoda koji ne ovise samo o suncu i moru, pričanjem autentičnih priča i pametnim i kreativnim recikliranjem lokalnih specifičnosti u novu kvalitetu i doživljaje po mjeri suvremenih turista sigurno se može produljiti sezona na obali i pokrenuti razvoj destinacija s najvećim turističkim potencijalima u kontinentalnom dijelu RH.

Rezultate natjecanja ekipe WorldSkill Croatia na svjetskom WorldSkill u Kazanu predstavila je kolegica Amela Obad. Informirala je kolege o svojem iskustvu mentorice u pripremi natjecanja te o samoj provedbi natjecanja, na kojem je njezina učenica zauzela 5. mjesto.

Kolegica Renata Tršinski, nazočnima je predstavila studijsko putovanje ZUTŠRH u Sjevernu Makedoniju (od 7. - 11.10.), njihov obrazovni sustav, situaciju u školama, posjete zanimljivim turističkim atrakcijama i hotelima.

Informacije o Danima strukovnih nastavnika, koji su bili treći put, održani u Šibeniku od 10. - 12. listopada prisutnima je priopćio kolega Ivan Petek. Spomenuo je najvažnija stručna usavršavanja, radionice za nastavnike struke te predavanja, budući da je to jedini skup takvog značenja u RH za nastavnike svih struka pa se po sektoru okupi svega 40 osoba i nemaju svi pravo doći na skup.

O tijeku projektnih aktivnosti na uspostavi Regionalnog centra kompetencija Zabok skup je informirala Branka Kralj. Projekt za infrastrukturu dobio je zeleno svjetlo i prošao svu administrativnu proceduru, a za projekt soft komponente još se pišu posljednje aktivnosti.

S obzirom da će biti puno stručnih usavršavanja za nastavnike, koji su ciljana skupina projekta, prezentaciju o mogućnostima u ugostiteljskom sektoru iznio je predstavnik Coca Cole gosp. Filip Verbanac te ponudio suradnju svoje kompanije svim školama u RH, a kolegica Davorka Gavranić je kroz kratku prezentaciju predočila prisutnima kako SŠ Zabok surađuje sa različitim dionicima, na različitim projektima.

Na kraju je kolega Ivan Đurkin Benkotić predstavio projekt Uživam tradiciju, u kojem su nastavnici i učenici naše škole sudjelovali 2 godine, u različitim programima, eventima i edukacijama. Dio te tradicije našao se i na degustacijskom stolu.

Zabilježila:

Branka Kralj

objavio: Ivana Manojlović   datum: 26. 11. 2019.