> eTwinning

Nacionalna oznaka kvalitete za eTwinning projekt Brieffreundschaften 2022

Autor: Ivana Manojlović, 26. 9. 2022.

Učenicima koji su sudjelovali u pohvaljenom eTwinning projektu i radionicama kreativnog pisanja u organizaciji Goethe-Institut Kroatien dodijeljene su pohvalnice.

Sredinom srpnja 2022. godine eTwinning projektu Brieffreundschaften 2022. dodijeljena je nacionalna oznaka kvalitete.

Projekt je proveden tijekom drugog polugodišta školske godine 2021./2022. a u njemu je sudjelovalo 10 učenika Srednje škole Zabok (7 učenika 1.HTT i 3 učenika 2.HTT razreda koji uče njemački kao prvi odnosno drugi strani jezik).

U obrazloženju odluke između ostaloga je navedeno da su ciljevi projekta specifični i relevantni s obzirom na kontekst i dob učenika, te da postoji značajna raznolikost predloženih aktivnosti u cjelini, kao i raznolikost u odgovarajućoj metodologiji i tehnikama koje se koriste kada učenici imaju aktivnu ulogu u procesu učenja.

Osim naše škole u projekt su bile uključene škole iz Francuske, Italije, Poljske i Turske.

U prvom tjednu nastave učenicima koji su sudjelovali na radionicama kreativnog pisanja koje je za učenike osnovnih i srednjih škola Krapinsko-zagorske županije organizirao Goethe-Institut Kroatien i agencija Die Zeilenschmiede iz Osnabrücka (Njemačka) uručene su potvrde o sudjelovanju.

Radionice su održane u prostorima Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Pučkog otvorenog učilišta u Zaboku.

Voditelj eTwinning projekta:
Ljubica Savić