Ovaj mjesec: 220782

16. međunarodnom natjecanju G&T Cup za barmene

U sklopu projekta ReCeZa – Regionalni centar Zabok, učenik 3.Ua razreda, Patrick Šajnički  sudjelovao je na 16. međunarodnom natjecanju G&T Cup za barmene koji se održao u Višoj strukovnoj školi za ugostiteljstvo, wellness i turizam u Bledu u Sloveniji u razdoblju od 5. do 7. travnja 2022. godine.

S obzirom da se Slovenija ponosi sa svojom titulom zemlje održivog razvoja turizma i ekološke svijesti, ovogodišnja tema natjecanja bila je “Mystic Forest”.

Svi natjecatelji morali su pripremiti zanimljive i kreativne priče o nastanku svog koktela s potpisom, na temelju zadane teme te ih ispričati pred povjerenstvom i to na engleskom jeziku. Povjerenstvo je ocjenjivalo priču, upotrebu stranog jezika, prezentaciju i povezanost s temom natjecanja. Nakon toga uslijedila je priprema i prezentacija samog koktela. Učenik Patrick Šajnički pripremio je koktel pod nazivom “The Old Pilot’s Battle” kojeg je osmislio njegov mentor Kristijan Gregorić.

Članovi Udruge konobara i barmena Slovenije su ocjenjivali tehničku izvedbu pripreme koktela, a okus koktela i sveukupni dojam ocjenjivalo je posebno povjerenstvo - članovi sponzorskih organizacija ovogodišnjeg natjecanja - G3Spirits.

U drugom krugu natjecanja natjecatelji su  demonstrirali svoje znanje pripreme klasičnih koktela. U izrazito jakoj konkurenciji ovog AEHT natjecanja, u kojem je nastupalo 25 natjecatelja iz 6 europskih zemalja (Austrija, Hrvatska, Latvija, Malta, Nizozemska i Slovenija), Srednja škola Zabok je prvi put sudjelovala pa možemo s ponosom reći da je učenik ostvario značajan uspjeh.
Patrick Šajnički osvojio je 1. mjesto u kategoriji  “Best sustainable cocktail”.
Čestitamo učeniku i mentoru Kristijanu Gregoriću iz Hotela Kaj, koji je ujedno i bivši učenik Srednje škole Zabok.

Pripremila: Kristina Kovačec, prof.

objavio: Ivana Manojlović   datum: 10. 4. 2022.