2. BADEL barmen junior CUP-a

Autor: Ivana Manojlović, 5. 4. 2022.

U sklopu projekta ReCeZa – Regionalni centar Zabok, učenik Renato Hudić i mentor Josip Hodak sudjelovali su na natjecanju 2. Badel barmen junior cup-a, koji se održao u Ugostiteljsko – turističkom učilištu u Zagrebu 25.03.2022.

U okviru Smotre učenika ugostiteljsko turističkih škola, održano je natjecanje u pripremi barskih mješavina. Sponzor natjecanja bio je Badel 1862., a zadana tema Antique pelinkovac – najpopularnije piće današnjice. Sukladno postavljenoj temi, natjecanje je uključivalo 3 discipline: priprema kratke barske mješavine, priprema duge barske mješavine i priprema barskih mješavina slobodnim stilom - flair.

Učenik Renato Hudić pripremao je kratku barsku mješavinu pod nazivom „Marpelino“, a recept je osmislio zajedno s mentorom. Prosudbeno povjerenstvo, sastavljeno od renomiranih barmena, sa iskustvom na brojnim natjecanjima, ocjenjivalo je elemente: izgled, miris (aroma) i okus koktela te stručni rad. S obzirom, na velik broj natjecatelja i prijavljenih škola, izuzetno smo ponosni da je baš naš učenik Renato Hudić osvojio 1. mjesto u kategoriji „Najbolji okus, miris i izgled koktela“, što je svakako doprinos vidljivosti i promociji škole. Uz natjecanje, mentor i učenik su također sudjelovali na sajamskom dijelu koji je uključivao: prezentaciju ugostiteljske opreme, prezentaciju škola za barmene, promociju stipendija velikih hotelskih kompanija te razne tematske radionice.

Pripremio:
Josip Hoda