13. ŠTRUKLIJADA

Autor: Ivana Manojlović, 6. 7. 2022.

U subotu, 02.07.2022., učenici Srednje škole Zabok - Regionalnog centra kompetentnosti sudjelovali su na 13. Štruklijadi, koja se održavala na Bedekovčansk​im jezerima.

Štruklijada je županijska manifestacija čiji je osnovni cilj promocija te zaštita zagorskih štrukli, ovog tradicionalnog zagorskog jela i prepoznatljivog brenda Zagorja. Manifestacija privlači brojne ugostitelje i duge zainteresirane proizvođače, koji žele prezentirati svoje zagorske štrukle te naravno goste, posjetitelje i turiste - ljubitelje ove poslastice.

Učenice 2.THK razreda, Lorena Fruk i Lea Hrbić, na štandu Srednje škole Zabok nudile su zainteresiranima tradicionalne zagorske štrukle te bučnicu, proizvode koje su pripremili vrijedni učenici naše Srednje škole, dok su učenice 2.U razreda, Magdalena Pavlek i Valerija Čičko,  sudjelovale su u gastro show-u pod motom 'Mladost protiv iskustva', u kojem su, zajedno s učenicama Srednje škole Pregrada, 'odmjerile snage' s gospođom Božicom Lacković i Zdenkicom Ljubić, dugogodišnjim natjecateljicama Štruklijade koje su ujedno izvrsne poznavateljice izrade zagorskih štrukli.

Gastro show odvijao se na otvorenom i pred brojnim posjetiteljima, koji su imali priliku uživati u štruklima, ali i vidjeti sam način pripreme. Osim navedenog, naše učenice predstavile su i promoviale strukovna zanimanja u ugostiteljstvu kroz projekt ReCeZa - Regionalni centar Zabok

Pripremila: Ivana Osrečak