Škola u medijima

INTERSLAST 2017.

Autor: Marijana Franc, 16. 10. 2017.

Najbolju tortu ispekla Marina Glavač iz Bistre, među nagrađenim Zagorcima jedino učenice Srednje škole Zabok Lana Blažinić i Manuela Kolar

Marina i Damir Glavač, vlasnici Domaćih slastica “Marina” iz Poljanice  Bistranske,  pobjednici su natjecanja u pripremi torte na temu “plodovi jeseni u mojoj torti”, održanog u sklopu šestog po redu “Interslasta”, internacionalnog kongresa  slastičarstva, sladoledarstva  i  konditorstva, koji se odvijao u Hotelu “Well” u Tuheljskim Toplicama. Drugo mjesto u pripremi torti pripalo je Sandri Jadek (“Sandrini kolači”) iz Slatine, a treće mjesto Silviji Cah Vitasović iz Rovinja. Po prvi je puta ove godine održano i natjecanju u pripremi pita. U kategoriji voćnih pita pobijedila je Irena Vujasin iz ogulinskog Hotela Frankopan. U kategoriji orah - pita pobjedu je odnijela Magdalena Turk iz Maribora. Sandra Jadek pobijedila je pak u preostale dvije kategorije - kremaste pite i čokoladne pite. Održan je i “Artslast”, tradicionalno natjecanje učenika srednjih škola Hrvatske i Slovenije. U pripremi torti, pobijedila je učenica Janja Rutar iz Ljubljane, a u pripremi pita Nuša Gantar, također iz Ljubljane. Prvu nagradu za najbolji izbor namirnica u pitama osvojila je Leonora Gashi iz Rovinja, a u toj je kategoriji treće mjesto pripalo Lani Blažinić i Manueli Kolar iz Srednje škole Zabok.

Priloženi dokumenti:
Izvijesce_Interslast_2017.docx (159.15 KB)