> Nastava  > Natjecanja

Međunarodno natjecanje „Show me the Concept“

Autor: Ivana Manojlović, 17. 2. 2023.

Od 12. do 15. veljače 2023. godine, u sklopu projekta ReCeZa – Regionalni centar Zabok, učenici i mentori iz Srednje škole Zabok sudjelovali su na natjecanju europskih ugostiteljskih i turističkih srednjih i viših škola i fakulteta naziva Show me the Concept“ koje se održalo u Hagu, Nizozemska u sklopu AEHT-a konferencije.

Na međunarodnom natjecanju za učenike i studente sudjelovalo je 15 ekipa iz 9 država (Estonija, Francuska, Hrvatska, Italija, Nizozemska, Portugal, Slovenija, Španjolska i Turska) i to na engleskom jeziku koji je bio službeni jezik natjecanja. Svaka ekipa se sastojala od tri člana iste škole čiji je zadatak bio osmisliti koncept prema nasumično izabranoj temi i glavnoj namirnici te sukladno tome, pripremiti jelo i piće sa potpisom. Domaćin natjecanja bila je međunarodna škola za hotelijerstvo i menadžment ROC Mondriaan u Hagu.

Srednju školu Zabok su predstavljali - učenica Lea Hrbić (3.Thk) u disciplini Front of the House, učenik Mauro Car (3.Ub) u disciplini Kitchen i učenik Timotej Gudek (3.Thk) u disciplini Pitcher/Manager pod stručnim vodstvom mentora Borisa Markovića i Kristine Kovačec.

Pomno pripremljenim konceptom zaintrigirali su članove komisije kao i predstavnike nizozemske televizijske kuće koja je pratila cjelokupno natjecanje.

Natjecanje je bilo jedinstvena prilika za stjecanje iskustva na međunarodnom natjecanju, razvijanje vještina poput kreativnosti, komunikativnosti i timskog rada i mogućnost da dožive nizozemsku kulturu i gostoprimstvo.

Učenici su dobili pohvale za kreativnost i originalnost. Pokazali su stečena znanja i vještine u kuharstvu, ugostiteljskom posluživanju i prezentiranju projekta na zavidnoj razini poznavanja engleskog jezika u struci.

Svim učenicima i mentorima čestitamo na sudjelovanju i želimo i dalje puno uspjeha.

Izvješće pripremila:
Kristina Kovačec