> Nastava  > Natjecanja

SUDOKU natjecanje 2021.

Autor: Ivana Manojlović, 3. 11. 2021.

Hrvatska Mensa, uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje, po prvi puta organizirala je Natjecanje u rješavanju SUDOKU zadataka za učenike osnovnih i srednjih škola.

Sudoku su matematičke zagonetke koje se rješavaju logičkim razmišljanjem. Rješavajući ih, učenici stječu nove vještine poput kombinatorike i apstraktnog mišljenja.

U ponedjeljak, 25.10.2021. godine održana je školska razina natjecanja u Srednjoj školi Zabok. Natjecanju je prisustvovalo osam učenika naše škole iz različitih usmjerenja (ekonomisti, turističko hotelijerski komercijalisti, hotelijersko turistički tehničari).

Naša učenica Petra Jakuš (3.Ea) osvojila je prvo mjesto na školskoj razini natjecanja te se plasirala na regionalno natjecanje.

Čestitamo svim sudionicima na sudjelovanju, a posebno našoj Petri na ostvarenim rezultatima.

Veselimo se novim izazovima na regionalnom natjecanju koje nas očekuje već u studenom.