> Nastava  > Natjecanja

SUDOKU natjecanje 2022.

Autor: Ivana Manojlović, 11. 11. 2022.

I ove godine Hrvatska Mensa, uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje, organizirala je natjecanje u rješavanju SUDOKU zadataka za učenike osnovnih i srednjih škola.

U petak, 04.11.2022. godine održana je školska razina natjecanja u Srednjoj školi Zabok. Natjecanju je prisustvovalo dvadeset učenika naše škole iz različitih usmjerenja (ekonomisti, komercijalisti, hotelijersko turistički tehničari, kuhari i konobari).

Naše učenice Petra Jakuš (4.Ea) i Petra Hrdelja (3.HTT) osvojile su prva dva mjesta na školskoj razini natjecanja te se plasirale na regionalno natjecanje. Čestitamo svim sudionicima na sudjelovanju, a posebno našim Petrama na ostvarenim rezultatima.

Veselimo se novim izazovima na regionalnom natjecanju koje nas očekuje 26. studenog 2022. U nastavku se nalazi jedan manji dio zadataka sa provedenog školskog natjecanja. Pozivamo sve čitatelje da se i sami okušaju u rješavanju zadataka te unaprijede svoje kombinatorne vještine i potaknu apstraktno razmišljanje.

Sretno!