> Nastava  > Natjecanja

Državno natjecanje iz NJEMAČKOG jezika

Autor: Ivana Manojlović, 8. 5. 2023.

U Sinju je od 26. do 28. travnja održano državno Natjecanje iz njemačkoga jezika na kojem je sudjelovao Ivan Šipura, učenik 2.Eb razreda (mentorica Livia Čebrajec). Natjecanje se održalo u OŠ Ivana Lovrića, a učenici i mentori bili su smješteni u hotelu Alkar. Znanje učenika provjeravalo se u četiri kategorije – čitanju, slušanju, pisanju i govorenju – a sam ispit se sastojao od tri cjeline – pisanja sastavka, čitanja i slušanja s razumijevanjem te usmenog dijela. Ivan je, uz iznimnu konkurenciju, ostvario sjajan rezultat. Za učenike i mentore je tijekom trodnevnog boravka bila organizirana i svečana priredba u školi te vođeni razgled grada i njegovih znamenitosti.