Vannastavne aktivnosti

Obilježen Tjedan psihologije

Autor: Ivana Manojlović, 3. 3. 2022.

U tjednu od 14. do 18. veljače u našoj školi obilježavao se Tjedan psihologije na temu ''Čuvajmo (mentalno) zdravlje''.

Psihologinja je u 2.THK (15. veljače) i 1.HTT (17.veljače) razredu održala radionicu na temu Izražavanje i prepoznavanje emocija. S učenicima se razgovaralo o postojanju šest osnovnih emocija – sreća, tuga, strah, ljutnja, iznenađenje i gađenje te su se trebali prisjetiti situacija u kojima su osjećali jednu od spomenutih emocija. Objašnjeno im je da je vrlo važno izražavati svoje emocije i kako se zaista osjećaju, a ne ih skrivati i pretvarati se da je sve u redu. Učenici su se prisjećali prošlih situacija koje nisu ostvarili zato što su osjećali strah, a također su istaknuli i neke sadašnje situacije u kojima ne postižu željeni uspjeh radi straha. Na kraju su pogledali video o mentalnom zdravlju koji ima poruku da ne postoje pozitivne i negativne emocije, već ugodne i neugodne. Kako bi se nosili sa svakodnevnim izazovima, potrebno je izražavati te prepoznavati i ugodne i neugodne emocije. Isti video prikazivali su razrednici tijekom tjedna na svojim satovima razrednika.

Maja Kotarski,
školska psihologinja