Vannastavne aktivnosti

Dan sigurnije Interneta

Autor: Ivana Manojlović, 14. 2. 2023.

Dan sigurnijeg Interneta  jedan od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti, a obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu veljače. Prilika je to da se podsjetimo zašto je biti dobro informiran kako bismo izbjegli sve oblike internetskih prijevara.

U sklopu toga dana odrađene je radionica i to u slijedećim razrednim odjelima: 2.TU, 3.HT, 2.Ea, 2.Eb, 2.THk, 2.HT, 1.U i 1.THK. Učenici su sudjelovali i u on-line nagradnom kvizu iz sigurnosti na Internetu.

Rezultati deSHAME istraživanja u Hrvatskoj (reprezentativno istraživanje koje je proveo Centar za nestalu i zlostavljanu djecu u 2021. godini u kojemu je sudjelovalo 2016 učenika srednjih školi diljem Hrvatske*) govore da je svaki peti srednjoškolac u 2020. godini pretrpio ili svjedočio seksualnom zlostavljanju na internetu.