Vannastavne aktivnosti

Uspjeh učenika 2.thk razreda na ispitu DELF

Autor: Dubravko Vidović, 14. 6. 2015.

Osam učenika 2.THK razreda Srednje škole Zabok (Bajzec Marina, Čehko Valentina, Gluhak Anamarija, Kropf Konrad, Mesar Josipa, Šalković Natalija, Somek Ančica i Tišljar Lorena) tijekom veljače i ožujka 2015. pristupilo je polaganju ispita DELF iz poznavanja francuskoga jezika na razini A1. Bajzec Marina ostvarila je 81, Čehko Valentina 76.50, Gluhak Anamarija 77, Kropf Konrad 75.50, Mesar Josipa 80, Šalković Natalija 81.50, Somek Ančica 88, a Tišljar Lorena 98.50 od mogućih 100 bodova na ispitu.

Ispit se sastoji od pisanog i usmenog dijela. Budući da je Srednja škola Zabok jedina škola u Krapinsko-zagorskoj županiji u kojoj se uči francuski jezik, to je i jedina škola u Županiji u kojoj učenici mogu polagati navedeni ispit i time dobiti diplomu o poznavanju francuskog jezika koja je međunarodno priznata.

DELF (Diplôme d'Etudes en Langue Française) jedina je diploma o poznavanju francuskog jezika koju strancima izdaje Ministarstvo obrazovanja Republike Francuske. Jedna od prednosti sustava DELF je ta što se svaki ispit položen u Hrvatskoj priznaje u bilo kojoj od preko sto pedeset drugih zemalja gdje se ti ispiti održavaju, uključivši Francusku. Od 1. rujna 2005. ispitni postupak za DELF i DALF usklađen je s normama Vijeća Europe i sastoji se od šest međusobno neovisnih diploma koje odgovaraju sustavu šest razina Zajedničkog europskog referentnog okvira za jezike (ZEROJ).

U prilogu se nalazi službeno izvješće s rezultatima.

Vedrana Hozjan, prof.

Priloženi dokumenti: