Hotelijersko-turistički tehničar

ČETVEROGODIŠNJE ZANIMANJE

Hotelijersko-turistički tehničar radi na:

• poslovima rezervacija, prodaje i skrbi  oko  prihvata, smještaja, boravka, odjave i ispraćaja gosta,
  • na poslovima posredništva, specijalističke prodaje, turističkog informiranja, destinacijskog menadžmenta isl.

Mogućnosti zapošljavanja:

• U hotelima, hostelima, motelima, kampovima, marinama, turističkim agencijama, turističkim zajednicama, turističkim uredima i sl.

Nastavak školovanja:

• Na svim višim i visokim školama u Republici Hrvatskoj u skladu s položenim razinama obrazovnog dijela i izbornih predmeta državne mature.

Elementi koji se boduju za upis u zanimanje HOTELIJERSKO-TURISTIČKI TEHNIČAR:

• Opći uspjeh  od 5. do 8. razreda,  ocjene 7. i 8. razreda iz predmeta: hrvatski jezik, matematika, 1. strani jezik, povijest, zemljopis, likovna kultura.

Europska oznaka kvalitete za eTwinning projekt "Auch du kannst den Unterschied machen!"

Učenici prošlogodišnjeg 3.HTT i 4. HTT koji uče njemački kao prvi strani jezik sudjelovali su u školskoj godini 2020./2021.pod mentorstvom prof. Ljubice Savić u međunarodnom eTwinning projektu na njemačkom jeziku pod nazivom "Auch du kannst den Unterschied machen!"

Projekt je realiziran u suradnji sa školama VKO – Bovenbouw iz grada Opwijka (Belgija), Zespół Szkół Społecznych STO iz Człuchowa (Poljska) te Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi iz Istanbula (Turska). Tema projekta bila je doprinos svakog pojedinca očuvanju okoliša. U našem drugom zajedničkom projektu održane su online radionice i videopozivi, a naglasak je stavljen na timski rad učenika s vršnjacima iz inozemstva.Ovo je šesti eTwinning projekt zabočkih hotelijera realiziran na njemačkom jeziku koji je nagrađen Europskom oznakom kvalitete.

Popis škola dobitnica Europske oznake kvalitete za godinu 2021. možete pogledati ovdje.

Što smo radili tijekom projekta možete vidjeti na interaktivnoj slici (klikom na simbole otvaraju se dodani sadržaji): https://tinyurl.com/Auchdukannst

objavio: Ivana Manojlović   datum: 17. 11. 2021.