> Upisi  > Prodavač

Državno natjecanje 2022.

TROGODIŠNJE ZANIMANJE

Prodavač samostalno:

• komunicira, prodaje, preuzima i priprema robu, te
  • održava opremu i strojeve za prodaju u skladu s internim i vanjskim standardima i propisima.

Mogućnosti zapošljavanja:

• Na svim radnim mjestima gdje se prodaje roba.

Nastavak školovanja:

• Mogućnost napredovanja u struci i polaganja majstorskog ispita.
  • Nastavka školovanja u ustanovama za obrazovanje odraslih (završetak 4. razreda).

Elementi koji se boduju za upis u zanimanje PRODAVAČ:

• Opći uspjeh  od  5. do 8. razreda , ocjene 7. i 8. razreda iz predmeta: hrvatski jezik, matematika i 1. strani jezik.

Terenska nastava Karlovac-Ozalj

Autor: Ivana Manojlović, 15. 4. 2019.

Dana 10.4.2019., učenici 1.UA, 2.TA, 2.TB i 1.HTT razreda bili su na terenskoj nastavi u gradu Karlovcu i gradu Ozlju iz predmeta Poznavanje robe i prehrane.

Učenici 1.UA, 2.TA, 2.TB i 1.HTT su 10.4.2019 . bili na terenskoj nastavi u Karlovcu i gradu Ozlju u organizaciji turističke agencije Spektar iz Zagreba.

Nastavnici u pratnji su bili Asja Rimsa-Horvat, Gordana Stojić, Danijel Pevec, Marko Kralj i Komin Verica.

U Karlovcu su posjetili Heineken pivovaru koja je naša najstarija pivovara. Uz stručno vodstvo su razgledali proizvodnju piva od pripreme sladovine, vrenja u fermentorima za fermentaciju i punjenja u staklenu ambalažu.

U 10:30 smo uz stručno vodstvo razgledali akvarije sa slatkovodnim ribama u našem najvećem akvariju Aquatika u Karlovcu. Učenici su bili vrlo zainteresirani i znatiželjni i aktivno slušali i postavljali pitanja stručnom vodiču.

Od 12:30 do 14:30 smo razgledali stalni postav Gradskog muzeja u Karlovcu koji prikazuje povijesni razvoj grada od prapovijesti do 20 stoljeća. Učenici su nakon toga mogli samostalno prošetati gradom, ručati i međusobno se družiti.

Put smo nastavili prema gradu Ozlju gdje smo uz stručno vodstvo  razgledali postavu Zavičajnog muzeja u dvorcu Ozalj za koji brine Društvo hrvatskog zmaja. Tamo smo čuli mnoštvo zanimljivih činjenica o značaju obitelji   Frankopan i Zrinski tijekom hrvatske povijesti i upoznali se s likom i djelom poznate hrvatske slikarice Slave Raškaj.

U Zabok smo se vratili u 18:00 sati.

Voditeljcia puta: Verica Komin