> Upisi  > Prodavač

Državno natjecanje 2022.

TROGODIŠNJE ZANIMANJE

Prodavač samostalno:

• komunicira, prodaje, preuzima i priprema robu, te
  • održava opremu i strojeve za prodaju u skladu s internim i vanjskim standardima i propisima.

Mogućnosti zapošljavanja:

• Na svim radnim mjestima gdje se prodaje roba.

Nastavak školovanja:

• Mogućnost napredovanja u struci i polaganja majstorskog ispita.
  • Nastavka školovanja u ustanovama za obrazovanje odraslih (završetak 4. razreda).

Elementi koji se boduju za upis u zanimanje PRODAVAČ:

• Opći uspjeh  od  5. do 8. razreda , ocjene 7. i 8. razreda iz predmeta: hrvatski jezik, matematika i 1. strani jezik.

Državno natjecanje učenika strukovnih škola WorldSkills Croatia 2022.

Autor: Ivana Manojlović, 17. 5. 2022.

Od 10. do 12. svibnja na Zagrebačkom velesajmu održano je Državno natjecanje učenika strukovnih škola WorldSkills Croatia 2022. na kojem je sudjelovala naša učenica, Lara Horvat (3.T) u disciplini Prodajne vještine. Učenica se natjecala u pratnji mentorice Ivone Miholić te je Lara zauzela izvrsno 4. mjesto u konkurenciji 10 škola sudionica natjecanja.

Prvo mjesto osvojila je učenica Trgovačke škole Zagreb, drugo mjesto učenica Ekonomske i trgovačke škole Čakovec, a treće mjesto učenica Gospodarske škole Varaždin. Učenicu Laru za natjecanje su pripremali sljedeći nastavnici: Marko Kralj, Valentina Barlafa-Latin, Gordana Vurnek i Ivona Miholić.

Čestitke učenici i svim sudionicima!