« Kolovoz 2022 »

Turističko-hotelijerski komercijalist

ČETVEROGODIŠNJE ZANIMANJE

Turističko-hotelijerski komercijalist radi  na:

• poslovima rezervacija turističkih usluga, pružanja i prodaje ugostiteljskih usluga,
  • posredovanja, prodaje i pružanja drugih turističkih usluga,
  • animacije gostiju, u seoskom, nautičkom i drugim oblicima turizma.

Mogućnosti zapošljavanja:

• U hotelima, hostelima, motelima, kampovima, marinama, turističkim agencijama, turističkim zajednicama, turističkim uredima i sl.

Nastavak školovanja:

• Na svim višim i visokim školama u Republici Hrvatskoj u skladu s položenim razinama obrazovnog dijela i izbornih predmeta državne mature.

Elementi koji se boduju za upis u zanimanje TURISTIČKO-HOTELIJERSKI KOMERCIJALIST:

• Opći uspjeh  od 5. do 8. razreda,  ocjene 7. i 8. razreda iz predmeta: hrvatski jezik, matematika, 1. strani jezik, povijest, zemljopis, tehnička kultura.

Međunarodno GASTRO natjecanje u Bratislavi!

Učenici Srednje škole Zabok trijumfirali na međunarodnom natjecanju u Bratislavi!
Ponosno objavljujemo da četiri nagrade koje su naši učenici osvojili u snažnoj konkurenciji na međunarodnom natjecanju odlaze u Zagorje!

Dva prva mjesta u rukama su učenica Monike Leljak i Marije Jug koje su pobijedile u disciplinama:
  • postavljanje i dekoriranje svečanog stola za 6 osoba
  • posluživanje svečanog menija od četiri slijeda jela za 6 osoba
Prvim mjestom okrunjena je i Marta Srečić u disciplini
  • flambiranje slatkih jela za 2 osobe
Odličan rezultat osvajanjem trećeg mjesta postigli su i David Matešić i Marta Srečić u disciplini
  • pripremanje i prigotovljavanje svečanog menija za 6 osoba
Vrhunskim rezultatima zasigurno su doprinijeli i mentori, nastavnici Srednje škole Zabok, Ivan Petek i Tomislav Vranić, i cijeli tim nastavnika.

Kontinuirani rezultati i međunarodne nagrade potvrda su kvalitetnog pristupa obrazovanju Srednje škole Zabok i CUT Zabok te cjelokupne lokalne zajednice i svih uključenih u projektu ReCeZa – Regionalni centar Zabok financiranom sredstvima Europskog socijalnog fonda.

objavio: Ivana Manojlović   datum: 10. 6. 2022.